Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Gombrowicz powrócił do Ostrowca

  • 10.06.2019, 09:25 (aktualizacja 10.06.2019, 16:10)
  • Bartek Gębusia
Gombrowicz powrócił do Ostrowca
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W tym roku przypadają dwie rocznice - 115. rocznica urodzin i 50. rocznica śmierci Witolda Gombrowicza. Ostrowiecki Piknik Rozmaitości w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do uczczenia tych wydarzeń.

Witolda Gombrowicz - pisarz, nowelista, dramaturg. Jego dzieła są znane i popularne w całym kraju. Witold Gombrowicz związany był z regionem świętokrzyskim. W Ostrowcu Świętokrzyskim cyklicznie organizowane były Pikniki Gombrowiczowskie do 2012 roku. Po 7 latach Gombrowiczowskie pikniki powróciły, może nieco w zmienionej formie. Ostrowiecki Piknik Rozmaitości, który odbył się w czerwcowy weekend był poświęcony Witoldowi Gombrowiczowi, zaczynając od I Ostrowieckiego Turnieju Tańca Towarzyskiego dla Dorosłych. 
Podczas Ostrowieckiego Pikniku Rozmaitości nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych. Koła Gospodyń Wiejskich jak zawsze nie zawiodły i przygotowały również regionalne przysmaki. W niedzielę na Rynku miejskim było rozmaicie, barwnie i kolorowo... Były ulubione szachy Gombrowicza, wystawa o Gombrowiczu, czytano Gombrowicza... było rodzinnie. 
Ostrowiecki Piknik Rozmaitości to jeden ze zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. 

 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (7)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wrr
wrr 11.06.2019, 11:20
moda na przehulanie kasy
Looki
Looki 10.06.2019, 20:30
Impreza z budżetu obywatelskiego? Żart?

Pozostałe