Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Jak nie czytam, jak czytam

  • 07.06.2019, 13:37 (aktualizacja 07.06.2019, 16:30)
  • Katarzyna Kurek
Jak nie czytam, jak czytam
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
7 czerwca o godz. 10:00 czytała cała Polska w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Ostrowieccy pierwszoklasiści spotkali się w Parku Miejskim, aby wspólnie poczytać.

Pomysł na akcję powstał po analizie wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Dziś role się odwróciły. To dzieci pokazały dorosłym jak się czyta. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" wraz z ponad 2000 bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji. 

Dziś w Parku Miejskim zdecydowanie królowały pierwszaki z ostrowieckich szkół, wraz ze swoimi książkami. Każdy z inną, każdy z wyjątkową i swoją ulubioną. 
Ile korzyści daje czytanie książek, siedmiolatków teraz już przekonywać nie trzeba.
Na scenie oprócz pierwszoklasistów ze szkół podstawowych pojawiły się również pierwszaki ze szkół średnich, którzy jako mentorzy i starsi koledzy pomagali im odgadywać zagadki, związane bajkami i baśniami. 
Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie i razem odczytali wiersz Juliana Tuwima. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe