Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Świętokrzyskie gminy dostały pieniądze na kanalizację

 • 06.06.2019, 14:35
 • Nina Dukielska
Świętokrzyskie gminy dostały pieniądze na kanalizację fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
14 projektów, które przeszły pozytywnie ocenę i uzyskały wymaganą liczbę punktów otrzyma łącznie ponad 97 milionów złotych dofinansowania w ramach konkursu z działania 4.3 „Gospodarka wodno-ściekowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie zwiększenia alokacji przewidzianej na konkurs, dzięki czemu dofinansowanie otrzymają wszystkie pozytywnie ocenione projekty. Podczas konferencji prasowej marszałek województwa świętokrzyskiego poinformował, że koszt realizacji wyniesie 1 mld zł. 


Pieniądze trafią m.in. do gmin:

 • Górno (ponad 25 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Skorzeszyce),
 • Nowa Słupia (14,7 mln zł na przebudowę istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Stara Słupia oraz rozbudowę sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie Gminy Nowa Słupia),
 • Oleśnica (prawie 10 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Oleśnica),
 • Daleszyce,
 • Kunów,
 • Łączna,
 • Suchedniów,
 • Sobków,
 • Bieliny,
 • Pacanów
 • Stąporków.

W powiecie ostrowieckim dofinansowanie ok. 8.000.000,00 zł na wykonanie kanalizacji w Janiku otrzymała gmina Kunów.  Całkowity koszt  planowanej inwestycji to kwota ok. 14.000.000,00 zł.

Jak poinformował marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, na konkurs wpłynęło 16 projektów na łączną kwotę dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 122 546 308, 42 PLN, co stanowiło dwukrotność dostępnej alokacji.

– W stosunku do ogromnego zapotrzebowania kwota dostępna w tym konkursie oczywiście nie rozwiązuje problemów, ale na pewno jest pozytywną informacją dla gmin, które otrzymały dofinansowanie i mogą je wykorzystać na poprawę tej infrastruktury

– mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

W wyniku przeprowadzonej oceny 14 projektów spełniło wszystkie kryteria formalne i dopuszczające oraz uzyskało wymaganą liczbę punktów (13 z zakresu oczyszczania ścieków oraz 1 projekt z zakresu zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych); 1 projekt został wycofany przez beneficjenta na etapie oceny spełnienia kryteriów dopuszczających, a 1 projekt spełnił kryteria formalne i dopuszczające, ale nie uzyskał wymaganej minimalnej liczby punktów.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe