Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Taka "SZANSA" to powód do dumy

  • 01.06.2019, 19:34
  • Agnieszka Cybulska
 Taka "SZANSA" to powód do dumy
Podziel się:
Oceń:
31 maja 2019 roku w Starachowicach Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA" wziął udział w podwójnych zawodach Olimpiad Specjalnych. W piłkę nożną i bocce. "SZANSA" wystawiła rekordową liczbę zawodników, bo aż 24. W Starachowicach z "SZANSY" zaprezentowały się drużyny w piłkę nożną zarówno męskie jak i żeńskie oraz drużyna i debliści w bocce. I była to jedna z 3 ekip, która wystawiła swoich zawodników w każdej konkurencji.

 

Duże i logistyczne przygotowania do największego wyjazdu w historii Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" były zaplanowane już dawno. Trzeba było ogarnąć transport, badania zawodników, dobór odpowiednich strojów. Biorąc pod uwagę wszystkie działania jakie Stowarzyszenie "SZANSA" w tym momencie realizuje, to logistycznie trzeba tak wszystko brać pod uwagę, żeby żadna inna gałąź działalności na tym nie ucierpiała. I chyba na razie się to udaje znakomicie.

- mówi kierownik ekipy Remigiusz Woźniak

W rywalizacji męskich drużyn zostały rozegrane mecze obserwowane i po ich zakończeniu sędziowie ustalili podział na grupy według umiejętności. "SZANSIE" przypadło rywalizować w grupie z drużynami "TEMPO" Jałowęsy, "TOP" Łagiewniki, "NIEPOKONANI" Sandomierz. "SZANSA" wygrała wszystkie mecze zdobywając 16 bramek a tracąc tylko 2. Ostatecznie oczywiście zajęli I miejsce i zdobyli złote medale.

W rywalizacji żeńskich drużyn zostały rozegrane mecze w jednej grupie i "SZANSA" rywalizowała z drużynami "TEMPO" Jałowęsy, "GROM" Busko-Zdrój, "STRZAŁA" Jędrzejów. Dziewczyny z "SZANSY" wygrały z koleżankami z Buska-Zdroju 6:0, ale już w pozostałych dwóch meczach musiały niestety uznać wyższość rywalek. Ostatecznie zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale.

W turnieju bocce "SZANSA" wystawiła jedną drużynę i dwa deble. Anna Lipka i Robert Gołyś zdobyli złoty medal, natomiast Robert Gołyś i Łukasz Tyrała uplasowali się na IV miejscu. Drużynowo "SZANSA" zajęła II miejsce przegrywając jedynie na małe punkciki.

Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną zawsze dają z siebie 100% a często nawet więcej. I to nie ma znaczenia czy jest to trening, preeliminacje czy zawody. Ale to co zrobili zawodnicy podczas zawodów w Starachowicach to było mistrzostwo świata. Pokazali, że na treningach słuchali wskazówek trenerów i wykonywali to czego się nauczyli idealnie. Sam występ i założenie stroju sportowego z napisem "SZANSA" i reprezentowanie jej na arenie sportowej to dla wielu zawodników wielkie przeżycie. Zresztą podczas dekoracji pojawiły się łzy, tym razem szczęścia. 

 - dodaje kierownik ekipy Remigiusz Woźniak.

 

"SZANSĘ" reprezentowali:

Piłka nożna męska: Grzegorz Dwojak, Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Łukasz Karbowniczek, Paweł Menducki, Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Jacek Taborski. Trener: Przemysław Walczyk.

Piłka nożna żeńska: Pamela Bruszewska, Dominika Grześkiewicz, Anna Masłoń, Małgorzata Piotrowska, Eliza Sadowska, Milena Szwagierczak, Małgorzata Skoros, Katarzyna Wójcicka, Paulina Żelazowska. Trener: Tomasz Przybysławski.

Bocce: Robert Gołyś, Robert Kozłowski, Anna Lipka, Łukasz Tyrała, Norbert Walesic, Marcin Ziewiec. Trener: Piotr Jakubowski.

Kierownikiem Ekipy był Remigiusz Woźniak.

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe