Mieszkańcy bloku przy ul. Staszica walczą z grzybem

  • 31.05.2019, 12:04 (aktualizacja 31.05.2019, 14:29)
  • Artur Sitarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy bloku przy ul. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim od kilku lat borykają się z problemem grzyba na ścianach. Rozwiązaniem mogłoby być ocieplenie bloku, a także remont strychu, którego stan techniczny obecnie jest katastrofalny.

Wilgoć, a także grzyb i pleśń na ścianach mieszkań to codzienność z jaką borykają się mieszkańcy bloku przy ul. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Lokatorzy skarżą się na problemu zdrowotne. Najczęściej są to dolegliwości, związane z infekcjami górnych dróg oddechowych.  Za zaistniałą sytuację lokatorzy obwiniają Spółdzielnię Mieszkaniową „Hutnik”. Jak wskazują mieszkańcy, problem mogłoby rozwiązać ocieplenie bloku i remont strychu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” zaznacza, że problemy mieszkańców zna, ale zaistniała sytuacja i owlekający się remont spowodowany jest kwestiami finansowymi. Władze spółdzielni „Hutnik” deklarują, że modernizacja strychu będzie przeprowadzona w sierpniu tego roku. Natomiast na remont elewacji i ocieplenie bloku lokatorzy będą musieli poczekać jeszcze minimum rok. Tak więc lokatorzy bloku przy ul. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim będą musieli dalej wykazywać się dużą cierpliwością, nie tylko w oczekiwaniu na upragniony remont elewacji, ale i również na syzyfową walkę z grzybem na ścianie.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe