ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Inwestor przekonywał. Mieszkańcy dalej przeciw nadajnikowi

  • 30.05.2019, 13:48
  • Artur Sitarski
Mieszkańcy dalej przeciw nadajnikowi
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Sadowiu odbyło się kolejne spotkanie dotyczące nadajnika telefonii komórkowej, który powstaje na terenie miejscowości. Uczestniczyli w nim eksperci, przedstawiciel inwestora oraz władze gminne i powiatowe.

Eksperci i przedstawiciel inwestora, budującego maszt telefonii komórkowej obalali mity i półprawdy związane z funkcjonowaniem stacji bazowych. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Sadowia. To na terenie tej miejscowości powstaje nadajnik telefonii komórkowej.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Zapewnienia inwestora i ekspertów dotyczące bezpieczeństwa nie przekonały osób, które uczestniczyły w spotkaniu. Jak podkreślali mieszkańcy Sadowia mogą ich przekonać tylko i wyłącznie badania potwierdzające, że nadajnik nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. A takich inwestor ich zadaniem nie przedstawił.

Starosta opatowski Tomasz Staniek podkreśla, że inwestor ubiegając się o pozwolenie na budowę złożył wszystkie wymagane dokumenty przez polskie prawo dokumenty. Starostwo Powiatowe w Opatowie nie może w takiej sytuacji odmówić wydania pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji. Wójt gminy Sadowie Marzena Urban-Żelazowska przyznaje, że maszt telefonii komórkowej to problem, który podzielił mieszkańców. Jest grupa, która sprzeciwia się lokalizacji nadajnika w tym miejscu, ale są również osoby, które chcą mieć dostęp do lepszego zasięgu i szybszego internetu.

Stacja bazowa telefonii komórkowej stoi na prywatnej działce, a inwestor jest aktualnie na etapie pozyskania pozwolenia na użytkowanie. Ta grupa osób, która sprzeciwia się nadajnikowi zapowiada walkę w sądzie.

Artur Sitarski

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość.
Gość. 16.06.2019, 13:53
Nadajniki są niedobre lecz telefoniki cacy. Pewnie jakiś klecha się burzy, aby u niego na kościółku założyli. Wtedy to już nikomu nie będzie przeszkadzał.
Pretorian
Pretorian 01.06.2019, 06:42
Z burzyć nadajniki zacząć hodować gołębie jak ci ktoś esa wysle to co najwyrzej gołąb cie osra naturalnym guwnem gorzej jak cie zaczna lajkowac to i cały dach zasrany i cieszko sie bendzie pozbyc tego guwna
?
? 01.06.2019, 11:11
Do szkoły było pod górkę. Elokwencja wypowiedzi oraz ortografia są najwyższych lotów, jak te gołębie, które na ciebie s.....ły. Masz chyba jakąś traumę z dzieciństwa.
ja
ja 31.05.2019, 07:56
Jeśli komuś się wydaje że fale pochodzą tylko od nadajników to jest głupi. Przez dziesiątki lat oglądaliśmy telewizory kineskopowe emitujące ogrom promieniowania, występuje naturalne promieniowanie z kosmosu, WI-Fi, stacji radiowo - telewizyjnych, promieniowanie od tel. komórkowych, a cześć ludzi uparła się że promieniowanie z nadajników ich zabije.
hgfcgf
hgfcgf 31.05.2019, 19:19
idiota
.
. 31.05.2019, 11:04
Po pierwsze jaką moc promieniowania emitowały telewizory kineskopowe?? Dalej piszesz o NATURALNYM promieniowaniu z kosmosu - właśnie ono jest naturalne. Skoro porównujesz telewizor do 60 metrowego masztu obejmującego całą wieś, to nie wiem kto tu naprawdę jest głupi. Zawsze wszyscy piszą ,że Ostrowiec to malutka mieścina. Skoro jest malutka to po co tyle masztów i anten?? Koło zeorku, koło starostwa, koło wsbip, koło kauflanda, koło huty, na szkołach, kościołach, blokach itp. Z jednym się zgodzę wifi jest tak samo szkodliwe jak te maszty. Jak długo człowiek wytrzyma takie promieniowanie, dzieci?? Dlaczego tak gwałtownie wzrasta liczba chorych na raka?? To,ze te maszty sa nieszkodliwe to taka sama bzdura jak to,że ludzie żyją coraz dłużej i to w dostatku. Tylko nie wiedzieć czemu w 2018 zanotowała Polska najwięcej zgonów od II wojny ok 500tyś osób. I jeszcze jedno, skoro wg Ciebie maszty są nieszkodliwe to czemu pan Gelzok jest chory??
q
q 31.05.2019, 12:51
Tyle anten jest potrzebne bo jest duże zapotrzebowanie na przesył danych. Kiedyś faktycznie wystarczyły 3-4 nadajniki na miasto bo dane przesyłano w kilobajtach czy megabajtach. Przez komórki rozmawiano też mniej.Teraz idziemy w gigabajty. Dłużej rozmawiamy przez telefon, To wymaga nowych nadajników bo obecne nie są wstanie zapewnić odpowiedniej przepustowości.
.
. 31.05.2019, 13:03
Trzeba inwestować w światłowody, bo ta technologia i głupota ludzi zaczyna bez niebezpieczna.
Temida
Temida 31.05.2019, 12:59
Na dachu jednego z biurowców na obrzeżu Ostrowca jest pełno anten. Ludzie tam pracujący nie mają zasięgu. Dlaczego??
Iustitia
Iustitia 31.05.2019, 16:31
Proste i logiczne dlaczego nie maja zasięgu. Bo mają telefony z innej sieci niz nadajnik. Zeby takie rzeczy oczywiste tlumaczyć...
Temida
Temida 31.05.2019, 16:45
I tu błąd. Owszem część dziewczyn ma z innej sieci ale większość akurat z tej. Wytłumacz tą wg ciebie oczywistą rzecz.
Świadoma
Świadoma 30.05.2019, 20:59
Nie dajmy się zwieść te nadajniki będą nas pomału zabijać. Emitują nadnaturalne fale, niedostosowane do ludzkiego organizmu. Będą niszczyć i mutowac ludzkie komórki.
.
. 30.05.2019, 17:09
Walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć. Szkodliwość masztów to nie fake newsy. Najlepszym tego dowodem jest Pan Gelzok, któremu te maszty odebrały zdrowie. Nie wierzcie w bajki, że wszystko będzie OK. Mieszkańcy zaopatrzcie się w miernik mierzący moc tych nadajników. Wiecie jaka powinna być ich moc, dzięki takiemu urządzeniu będziecie wiedzieć czy nie robią was w konia. Pomiary robić w rożnych godzinach i porach, za dnia i w nocy.
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe