Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

W progach „Staszica”

  • 23.05.2019, 13:42 (aktualizacja 23.05.2019, 16:33)
  • Artur Sitarski
W progach „Staszica”
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W tym roku dni otwarte w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica były dwuetapowe. Pierwsza część to odbywający się 18 maja „Piknik u Staszka”, który miał formę przede wszystkim integracyjną, a druga to część informacyjna połączona z prezentacją oferty edukacyjnej szkoły.

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim jest najstarszym w mieście. Liczy 113 lat. Powstała 1906 roku jako Średnia Szkoła Żeńska. Obecnie kształci młodzież z całego powiatu.

Liceum „Staszica” przygotowało dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów bogatą ofertę edukacyjną. Swoje zainteresowania i pasje przyszli uczniowie „Staszica” mogą rozwijać wielotorowo i na różnych płaszczyznach. Młodzież może liczyć na szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Są to m.in. koła tematyczne oraz zajęcia sportowe.
„Staszic” może pochwalić się unikalną ofertą językową. Młodzież ma do wyboru sześć języków obcych. Szkoła w tym aspekcie bardzo dużą rolę przywiązuje do kształcenia praktycznego. Uczniowie mają możliwość wyjazdu na zagraniczne wymiany i wycieczki.

„Staszic” jest szkołą przede wszystkim przyjazną dla ucznia

- mówi Weronika Kasprzyk, uczennica LO nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak podkreśla dyrekcja i grono pedagogiczne LO nr I, oferta edukacyjna przygotowana przez szkołę wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, ale i rynku pracy. Oferta była konsultowana z uczelniami partnerskimi „Staszica”.

Nauka w popularnym „Staszicu” to nie tylko sfera dydaktyczna. Szkoła stawia również na rozwój wrażliwości i empatii w stosunku do drugiego człowieka.  LO nr I stara się również wychowywać swoich uczniów w duchu patriotycznym. Dlatego też w czasie różnych uroczystości akcentowane są elementy tradycji i osoby patrona, przez co u młodzieży wyrabia się poczucie tożsamości i przywiązania do Ojczyzny.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe