Sadowie: Nadajnik niezgody

  • 22.05.2019, 11:14
  • Artur Sitarski
Nadajnik niezgody
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Sadowia protestują przeciwko budowie nadajnika telefonii komórkowej. Obawiają się niekorzystnego wpływu na swoje zdrowie. Problem ten został omówiony na ostatniej sesji rady gminy.

Na prywatnej działce w gminie Sadowie powstaje stacja bazowa telefonii komórkowej. Maszt już stoi i najprawdopodobniej w przeciągu kilkunastu dni zacznie działać. Ma wysokość 61,5 metra. Na jego lokalizację w tym miejscu nie godzą się okoliczni mieszkańcy, gdyż stoi w pobliżu zabudowań. Największe obawy mieszkańców Sadowia dotyczą kwestii zdrowotnych i promieniowania, które może mieć niekorzystny wpływ na człowieka.

Kwestia spornego nadajnika była jednym z punktów jaki był poruszany na sesji rady gminy. Jednym z głównych zarzutów stawianych urzędnikom jest to, że nie poinformowali opinii publicznej o zamiarze powstania inwestycji. Identyczne zarzuty mieszkańcy formułowali pod adresem Starostwa Powiatowego w Opatowie, które wydało pozwolenie na budowę. Jak tłumaczyli mieszkańcom urzędnicy, nie mieli oni możliwości zablokowania inwestycji. Jednocześnie władze gminy przyznały, że forma przekazu informacji o planach powstania nadajnika powinna być bardziej powszechna. 

 

Budowa stacji bazowych telefonii komórkowej to problem powszechny. Identyczna sytuacja ma miejsce chociażby w Opatowie. A jak przyznaje w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli brakuje dokładnej analizy oddziaływania pola elektromagnetycznego na środowisko. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba stacji bazowych telefonii komórkowej wzrosła w Polsce z ponad 13 tys. w 2003 r. do ok. 40 tys. w 2017 roku.

Mieszkańcy Sadowia zapowiadają walkę w sądzie o prawo do mieszkania z dala od masztu telefonii komórkowej.

Artur Sitarski

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anonim
anonim 02.06.2019, 09:22
Promieniowanie.. haha, niekorzystny wpływ na zdrowie.... BTSów powinno być coraz więcej. Żyjemy w XXI wieku a nadal w niektórych wsiach czy chociażby na obrzeżach miasta NIE MA ZASIĘGU!
anonim
anonim 02.06.2019, 09:24
o wiele większe promieniowanie oddziałuje z waszych telefonów niż z tego nadajnika, gdyż telefon niemalże dotyka waszego ciała
Jeśli wam nie pasuje promieniowanie to wyrzućcie telefony, nie musicie ich posiadać, a nie odbierajcie normalnym obywatelom dostępu do internetu i swobody komunikacji.
Obiektywny
Obiektywny 25.05.2019, 03:11
Znowu ten oszust Gelzok który organizuje protesty i bierze kasę od naiwnych ludzi! W dużych miastach nadajniki są wszędzie na budynkach mieszkalnych, kościołach, szpitalach czy szkołach i nikogo to nie dziwi bo mają one służyć ludziom. Maszty stawia się tam gdzie mieszkają ludzie bo gdzie ma być lepszy zasięg na odludziu, w lesie? Przypominam, że polskie normy są 100 surowsze niż zalecane przez WHO i w wielu krajach więc moc jest znikoma. Anteny promieniuje poziomo i przy samym maszcie sygnał jest słabszy bo anteny są wysoko. Niech sieci wyłącza najbliższe stacje to zaraz będę pretensje że zasięg słaby i ginie a internet nie działa..
.
. 25.05.2019, 12:35
Trollu ile ci płaca za hejt?? Pan Gelzok stracił zdrowie od tego g..na. WHO i ich normy są wydmuszką dla tępoty umysłowej. Chcesz to możesz w to wierzyć, tak jak w dane z gusu. Ale dzięki twojemu wpisowi wiem już na jakim poziomie jesteś. Pisz co co chcesz, ale nikt w to nie uwierzy kto ma więcej niż jeden zwój mózgowy. Pozdr.
Piotrek
Piotrek 31.05.2019, 01:39
Boli cię prawda i fakty? Jakoś tysiace innych pracownikow nie straciło zdrowia pracujac kilkanascie lat a nie chwile w czasach samego GSM jak ten nawiedzony oszołom. Sam sie skompromitowales swoją głupotą i hamstwem.
.
. 31.05.2019, 12:11
Nazwanie kogoś oszustem, oszołomem to pomówienie, jeżeli się nie posiada dowodów na poparcie swych słów. Pan panie Piotrze niestety się skompromitował brakiem wiedzy i to fundamentalnej o chamstwie i znajomości języka polskiego już nie wspomnę. Jedynie co mnie boli i przeraza to ciemnota która zatacza coraz szersze kręgi wśród narodu polskiego.
tel
tel 23.05.2019, 08:52
Cieszę się że powstanie tam nadajnik Play. Będzie lepszy zasięg no i internet będzie działał lepiej.
.
. 23.05.2019, 09:15
Wow naprawdę będzie szybszy net......jestem pod wrażeniem wow... brak słów
Wykształcony
Wykształcony 23.05.2019, 00:59
Ale telefon to każdy chce mieć, ale żeby on dobrze działał to żadnej stacji obok. Co za chore społeczeństwo... 95% z nich nie zna podstaw fizyki i tym samym funkcjonowania takich stacji. A jeszcze jak usłyszę to 5G i tym jak bardzo to kontroluje ludzi i ma prowadzić do ich zagłady to rozkładam ręce.
.
. 23.05.2019, 09:13
Najważniejsze jest zdrowie. Telefon i internet wobec takiej stawki jest bez znaczenia. ps mam nadzieje,że twój nick to sarkazm. Pozdr.
.
. 22.05.2019, 14:27
Mieszkańcy Sadowia - nie poddawać się, walczyć ze wszystkich sił. Tu chodzi o wasze zdrowie i życie. Życzę wytrwałości i przede wszystkim nie dajcie sobie wmówić,że maszty są nieszkodliwe. Powodzenia.
Shrek
Shrek 23.05.2019, 13:06
Bo są niszkodliwe, były przeprowadzane badania już w roku 96. przez WHO (Światową organizację zdrowia) nt. prebywania w pobliżu urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne o częstotliwości od 0 do 300GHz.

5G działa na tych samych częstotliwościach, co 3G, 4G a także WiFi, a jakoś każdy swój telefon dociska w kieszeni albo torebce i to jakoś problemu nie robi? Bo wg tej logiki to problem być powinien jak najbardziej.

Wpływ fal elektro magnetycznych na człowieka jest WYŁĄCZNIE cieplny.
.
. 23.05.2019, 13:49
https://www.geekweek.pl/news/2…

https://www.youtube.com/watch?…

To wyjaśnij to.

Pozostałe