ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Krzemienny Szlak dla każdego oficjalnie otwarty

  • 18.05.2019, 13:00 (aktualizacja 22.05.2019, 15:29)
  • Bartek Gębusia
 Krzemienny Szlak dla każdego oficjalnie otwarty
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg" wraz z partnerami oficjalnie zakończyła pracę nad projektem 40 tras rowerowych "Krzemiennego Szlaku". W sobotę, 18 maja odbył się inauguracyjny rajd rowerowy, a następnie uroczyste otwarcie "Krzemiennego Szlaku" na bałtowskiej "Okręglicy", w którym wzięło udział ponad 200 rowerzystów.

Jazda na rowerze staję się co raz bardziej popularna. Ludzie zamieniają samochody i inne środki komunikacji na rower, co korzystnie w pływa na zdrowie i środowisko. Od lat infrastruktura tras rowerowych w Polsce polepsza i rozwija dzięki czemu bycie rowerzystą staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Również w naszym regionie ta infrastruktura polepsza się. 42 trasy, przez 10 gmin, ponad 1000 kilometrów rowerowych ścieżek przebiegających przez najciekawsze miejsca w regionie, tak prezentuje się "Krzemienny Szlak", który w sobotę 18 maja został oficjalnie otwarty. "Krzemienny Szlak" to nie tylko ścieżki rowerowe. Na każdej z tras znajdują się wiaty, w których można odpocząć, schronić się przed deszczem czy Słońcem. Dodatkowo wiaty wyposażone są w przyborniki do serwisowania roweru. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej można łatwo zaplanować trasę na rowerową wyprawę. "Krzemienny Szlak" to owoc pracy dziesiątek ludzi, poświęcenie czasu i energii. Przedsięwzięcie warte blisko 450 tysięcy złotych ma cieszyć rowerzystów i zachęcać turystów do odwiedzenia regionu świętokrzyskiego. 
Więcej informacji o inicjatywach Lokalnej Grupy Działania "Krzemienny Krąg"
 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe