Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Krzemienny Szlak dla każdego oficjalnie otwarty

  • 18.05.2019, 13:00 (aktualizacja 22.05.2019, 15:29)
  • Bartek Gębusia
 Krzemienny Szlak dla każdego oficjalnie otwarty
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg" wraz z partnerami oficjalnie zakończyła pracę nad projektem 40 tras rowerowych "Krzemiennego Szlaku". W sobotę, 18 maja odbył się inauguracyjny rajd rowerowy, a następnie uroczyste otwarcie "Krzemiennego Szlaku" na bałtowskiej "Okręglicy", w którym wzięło udział ponad 200 rowerzystów.

Jazda na rowerze staję się co raz bardziej popularna. Ludzie zamieniają samochody i inne środki komunikacji na rower, co korzystnie w pływa na zdrowie i środowisko. Od lat infrastruktura tras rowerowych w Polsce polepsza i rozwija dzięki czemu bycie rowerzystą staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Również w naszym regionie ta infrastruktura polepsza się. 42 trasy, przez 10 gmin, ponad 1000 kilometrów rowerowych ścieżek przebiegających przez najciekawsze miejsca w regionie, tak prezentuje się "Krzemienny Szlak", który w sobotę 18 maja został oficjalnie otwarty. "Krzemienny Szlak" to nie tylko ścieżki rowerowe. Na każdej z tras znajdują się wiaty, w których można odpocząć, schronić się przed deszczem czy Słońcem. Dodatkowo wiaty wyposażone są w przyborniki do serwisowania roweru. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej można łatwo zaplanować trasę na rowerową wyprawę. "Krzemienny Szlak" to owoc pracy dziesiątek ludzi, poświęcenie czasu i energii. Przedsięwzięcie warte blisko 450 tysięcy złotych ma cieszyć rowerzystów i zachęcać turystów do odwiedzenia regionu świętokrzyskiego. 
Więcej informacji o inicjatywach Lokalnej Grupy Działania "Krzemienny Krąg"
 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe