Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Rodzina jest najważniejsza również w profilaktyce

  • 18.05.2019, 15:00
  • Bartek Gębusia
Rodzina jest najważniejsza również w profilaktyce
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski zorganizował piknik w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Międzynarodowy Dzień Rodziny został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 września 1993 roku. Ten dzień obchodzony jest 15 maja, a celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. 

W Ostrowcu Świętokrzyskim Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działa, aby pomagać rodzinom w potrzebie, diagnozować problemy przemocy w rodzinie, podejmować działania w środowisku zagrożonym przemocą. Zespół jest także inicjatorem trudnych interwencji w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie. Trzeba mieć jednak świadomość, że bez takich interwencji w wielu rodzinach, za zamkniętymi drzwiami, doszłoby do tragedii. 

Ważnym celem  dla  osób pracujących w ostrowieckim zespole interdyscyplinarnym jest rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielania pomocy, realizowanie działań określonych w gminnym programie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrona ofiar przemocy w rodzinie. 

Piknik profilaktyczny zorganizowany 18 maja na osiedlu Ogrody z inicjatywy Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski - Joanny Pikus  nie tylko zintegrował mieszkańców ale  zaangażował do organizacji wspólnego wydarzenia podmioty i specjalistów, którzy na co dzień niosą wsparcie  w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe