O "Gambo" nie możemy zapomnieć

  • 16.05.2019, 15:47 (aktualizacja 16.05.2019, 16:31)
  • Bartek Gębusia
O "Gambo" nie możemy zapomnieć
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

16 maja 2019 roku na terenie byłego zakładu "Gambo" odsłonięto tablicę upamiętniającą pracowników Zakładu Produkcji Odzieży "Modar" i "Gambo"

Przez lata był to odzieżowy champion produkcyjny. Jego towary trafiały do wojska, straży pożarnej, policji. W latach świetności Zakładu Przemysłu Odzieżowego "Modar", a następnie "Gambo" bo o tym przedsiębiorstwie mowa, zatrudniał ponad 400 pracowników. Kiedyś zakład 'Gambo" był przemysłową wizytówka miasta. Później jego losy potoczyły się inaczej, podupadał, zakończył działalność, budynki popadły w ruinę i po latach zaniedbań szpeciły Ostrowiec. Opuszczony budynek w ruinie, w centrum miasta stwarzał zagrożenie.Wiele było wokół niego kontrowersji i sporów ale udało się odkupić "Gambo" i po całkowitym wyburzeniu teren przeznaczono na nową inwestycję. Dziś po dawnym "Gambo" została tylko tablica. Ta ma przypominać i upamiętniać tych, którzy w "Modarze" a później w "Gambo" pracowali.  "Gambo" to historia ale warto o niej pamiętać. Pracownicy byłych zakładów przechodząc ulica Kopernika dziś zerkają na nowoczesne budynki, inni patrząc na osiedle wspomną historię przemysłu odzieżowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe