Spada bezrobocie w świętokrzyskim

  • 16.05.2019, 12:42 (aktualizacja 16.05.2019, 16:27)
  • Katarzyna Kurek
Spadek bezrobocia w woj. świętokrzyskim
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W województwie świętokrzyskim bezrobotnych coraz mniej, w kwietniu br. liczba niepracujących zmniejszyła się o prawie 2 tysiące osób. Największy spadek bezrobocia, bo aż o prawie 11% odnotowano w powiecie buskim oraz w staszowskim o ponad 7%.

Przyczyną spadku bezrobocia obok czynników sezonowych są chociażby oferty stażowe, z których korzysta coraz więcej osób chcących podnieść swoje doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Nabór wniosków na staż rozpocznie się 27 maja i potrwa do 7 czerwca. Powiatowy Urząd Pracy apeluje do pracodawców o zwrócenie uwagi na to, że osoby bezrobotne to osoby bez doświadczenia na danym stanowisku.  
PUP informuje również, że zgłaszać fakt naruszenia zasad odbywania stażu należy w trakcie trwania a nie po zakończeniu stażu. Wtedy staż może zostać przerwany a umowa rozwiązana przed okresem zakończenia stażu. 
Spadek stopy bezrobocia w województwie to również zasługa ciągłej aktywizacji bezrobotnych, jaką oferują Powiatowe Urzędy Pracy, ten w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył nabór wniosków od osób niepełnosprawnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Do PUPu  wpłynęło 7 wniosków, ale dotację otrzyma 5 pomysłów. 
Nie tylko staże i dotacje, ale też tworzenie nowych miejsc pracy. Na to zadanie ostrowiecki urząd pracy uzyskał kwotę 270 tys. zł.
Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, bazując na danych Eurostatu, Polska znalazła się wśród 5 krajów o najniższej stopie bezrobocia, ze wskaźnikiem 3,4%, Natomiast w województwie świętokrzyskim, po poprawie sytuacji w powiecie buskim i staszowskim największe bezrobocie jest w powiecie skarżyskim. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 16.05.2019, 15:37
Żenada. A co do januszy to brak słów.........

Pozostałe