Andrzej Gruza: „Kłopoty to moja specjalność”

  • 16.05.2019, 12:23 (aktualizacja 17.05.2019, 10:13)
  • Artur Sitarski
Andrzej Gruza: „Kłopoty to moja specjalność”
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Szpital jest w złej sytuacji, a to jest dla mnie wyzwanie” - mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Andrzej Gruza, nowy dyrektor ostrowieckiego szpitala, który z wykształcenia jest geologiem. Przez ostatnie 6 lat zarządzał Szpitalem Powiatowym w Wołominie.

„Kłopoty to moja specjalność” - takimi słowami Andrzej Gruza, odniósł się do sytuacji jak panuje w ostrowieckim szpitalu. Nowo wybrany dyrektor ZOZ-u 15 maja, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podkreślał, że ma doświadczenie i umiejętności, które pozwolą na uzdrowienie sytuacji w ostrowieckim szpitalu. A wyzwań jakie stoją przed nowym dyrektorem jest sporo. Prognozowany dług lecznicy w 2019 roku może wynieść 24 mln złotych. Taką informację, 29 kwietnia na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, przekazała pełniąca obowiązki dyrektora ZOZ-u Aldona Jarosińska.

Andrzej Gruza na konferencji prasowej podkreślił, że sytuacja szpitala jest mu znana powierzchownie z materiałów jakie zostały mu przekazane w związku z postępowaniem konkursowym. Na pytania dziennikarzy dotyczące ogólnego planu działania na najbliższe tygodnie oraz koncepcji funkcjonowania szpitala, jaka została przedstawiona komisji konkursowej, ani starosta ostrowiecki, ani nowy dyrektor nie chcieli odpowiedzieć. „Na to jest jeszcze za wcześnie” - mówił na konferencji Andrzej Gruza. Natomiast starosta Marzena Dębniak podkreślała, że przedstawienie koncepcji może spowodować plotki i spekulacje. Andrzej Gruza zapowiada, że działania naprawcze w szpitalu zacznie wprowadzać już w pierwszych dniach urzędowania, po zapoznaniu się z dokładną sytuacją szpitala.

Stanisława Danuta Barańska, przewodnicząca Rady Społecznej ZOZ i członek komisji konkursowej podkreśla, że drugi konkurs na dyrektora szpitala stał na wyższym poziomie. Członkowie komisji stali przed trudnym wyborem. Ostatecznie wyniku procedury konkursowej Andrzej Gruza pokonał 8 kontrkandydatów. Kluczowe było tutaj doświadczenie, znajomość tematu i merytoryka.

Andrzej Gruza był dyrektorem szpitala w Ełku. Przez 12 lat pracował na kierowniczym stanowisku w Centrum Zdrowia Dziecka. Ostatnie 6 lat zarządzał Szpitalem Powiatowym w Wołominie. Od 20 lat związany jest ze służbą zdrowia. Z wykształcenia jest geologiem. Studiował również prawo.

Nowy dyrektor obejmie stanowisko 20 maja.

 

Zobacz również:

Dług ostrowieckiego szpitala rośnie

Artur Sitarski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wołominiak
wołominiak 30.06.2019, 16:10
To prawda - tworzy kłopoty a potem je rozwiązuje. My się cieszymy że go nie ma w Wołominie. Chociaż wolelibyśmy żeby wywiało go dużo dalej... mieliśmy nadzieję że obejmie posadę na Madagaskarze!!!
anna
anna 17.05.2019, 09:12
i pewnie się dostał z konkursu jak wszyscy
nie pacjent
nie pacjent 16.05.2019, 16:32
nic z tego nie będzie. To już widać i słychać. eh...
Arczibald Meus Deus
Arczibald Meus Deus 16.05.2019, 17:11
Dokładnie.miesiąc,góra dwa i koniec.i to nie plotki
RR
RR 19.05.2019, 20:43
koniec czego ?

Pozostałe