Wykłady o zdrowiu w WSBiP

  • 15.05.2019, 14:12 (aktualizacja 15.05.2019, 17:36)
  • Katarzyna Kurek
Co kręgosłup chce powiedzieć
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ramach corocznych Dni Promujących Zdrowie Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowała cykl wykładów dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego u dzieci i młodzieży.

Nie przypadkowo prelekcje były skierowane do młodzieży.

"Chcemy u młodych osób budować świadome postawy, aby reagowali gdy czują, że coś się dzieje z ich zdrowiem zarówno fizycznym i psychicznym" - mówi dr Grażyna Kałamaga

Co kręgosłup chce powiedzieć. Pod takim hasłem odbył się wykład dr Marka Wiechecia, który zainaugurował Dni Promujące Zdrowie. Tematyka spotkania dotyczyła problemu, z którym walczą nie tylko osoby starsze, a coraz częściej osoby młode i dzieci.

Godziny spędzone w smartfonach i przy komputerach w pozycji „niedbałej” to najczęstsza przyczyna problemów z kręgosłupem i wadą postawy, prelegent udowodnił to uczniom poprzez dwa krótkie ćwiczenia, które pokazały jak ważne jest przyjmowanie odpowiedniej pozycji aby nie obciążać kręgosłupa.

Dziś tematyka wykładów skupiła się głównie na zdrowiu fizycznym. W czwartek, 16 maja temat: "Depresja wieku młodzieńczego; przyczyny, symptomy, objawy" - dr Teresa Skoczeń, pediatra i psychiatra dziecięcy.

Dni Promujące Zdrowie w tym roku połączone są z otwarciem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Jutro jako jedni z pierwszych zwiedzą go uczestnicy wykładów.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe