Obroń Swoje Prawo. PiS finiszuje w eurokampanii

  • 15.05.2019, 11:59 (aktualizacja 15.05.2019, 15:41)
  • Artur Sitarski
Obroń Swoje Prawo. PiS finiszuje w kampanii
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii do Parlamentu Europejskiego ruszyło z akcją pod nazwą "26 maja – Obroń Swoje Prawo". Ma ona na celu przede wszystkim zachęcenie obywateli do udziału w eurowyborach. To głosowanie, jak do tej pory, cieszy się najniższym zainteresowaniem wśród Polaków. Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego nigdy nie przekroczyła 25%.

Zachęcenie Polaków do udziału w wyborach to cel akcji jaką na finiszu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego zapoczątkowało Prawo i Sprawiedliwość. PiS kieruje kampanię szczególnie do Polaków mieszkającymi poza wielkimi ośrodkami miejskimi a to dlatego, że pięć lat temu w eurowyborach do urn poszło niespełna 20% mieszkańców wsi.  Politycy partii rządzącej podkreślają, że wiele decyzji dotyczących rolnictwa zapada na forum europejskim.

Kampania "26 maja – Obroń Swoje Prawo" składa się z 6 punktów i nawiązuje do  postulatów wyborczych z jakimi Prawo i Sprawiedliwość idzie do Europarlamentu. Oprócz haseł dotyczących nielegalnej imigracji, sprzeciwu dla waluty euro, PiS zwraca uwagę na tradycyjne wartości takie jak rodzina i chrześcijaństwo. Prawo i Sprawiedliwość chce również przywrócić partnerskie relacje między krajami tzw. starej Unii, a państwami, które weszły do Wspólnoty po 2004 roku. Chodzi głównie o kwestie gospodarcze, czyli równe traktowanie firm, pracowników i konsumentów na rynku unijnym.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe