ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Obywatel sędzia

  • 14.05.2019, 16:13 (aktualizacja 14.05.2019, 16:32)
  • Bartek Gębusia
Obywatel sędzia
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Rozpoczął się nabór kandydatów na funkcję ławnika do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Sąd - niezawisły organ państwowy, którego celem i zadaniem jest sprawowanie wymiaru sprawiedliwości. Sąd jest dla ludzi, dlatego zdanie obywateli również się liczy. W polskim sądownictwie istnieje funkcja ławnika, to funkcja społeczna. Ławnik posiada takie same prawa jak sędzia zawodowy. Bierze udział w rozstrzyganiu sporów tym samym daje świeże spojrzenie z punktu widzenia obywatela. Kandydatów może zgłosić prezes sądu, organizacje społeczne, pracownicze, instytucje, należy wspomnieć, że swoich kandydatów nie mogą zgłaszać partie polityczne. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Do wymiaru sprawiedliwości wchodzi nowoczesność, od niedawna zaczął funkcjonować pierwszy elektroniczny Sąd Polubowny przy Stowarzyszeniu Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej. Sądy polubowne to sądy niepaństwowe orzekające w sporach cywilnoprawnych.

Nabór wniosków kandydatów na ławników Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa do 30 czerwca br., wybór ławników ogłoszony zostanie najpóźniej do 31 października 2019 roku. Osoby wybrane podczas wyborów będą sprawowały tę funkcję w latach 2020-2023. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe