Nowa jakość w polityce?

  • 14.05.2019, 13:00 (aktualizacja 14.05.2019, 16:03)
  • Artur Sitarski
Nowa jakość w polityce?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wiosna Roberta Biedronia chce być nowym impulsem i nową jakością na krajowej i europejskiej scenie politycznej. Członkowie partii chcą wprowadzić nowy styl i nową jakość w debacie publicznej. Przymioty, które mają charakteryzować nowe ugrupowanie to jasna wizja zmian, wiarygodność oraz autentyczność.

Ważnym elementem w programie Wiosny są kwestie światopoglądowe tj. legalizacja związków homoseksualnych, zmiany w prawie aborcyjnym. Wiosna postuluje również za zmianami na linii państwo-Kościół. Chodzi m.in o wypowiedzenie konkordatu, wprowadzenie świeckiej szkoły i likwidację Funduszu Kościelnego. Nie są to jednak postulat nowe. Mówią o nim również politycy Koalicji Europejskiej.

Elementy wspólne ugrupowań, które walczą o pozycje w Europarlamencie można również zaobserwować w postulatach dotyczących np. służby zdrowia. Chodzi o europejski program z rakiem czy opieka okołoporodowa dla kobiet. Wiosna Roberta Biedronia w swoim programie zawarła postulaty dotyczące walki ze smogiem, wprowadzenia wspólnego paszportu europejskiego, darmowego programu in vitro. Wracają też do tematu decentralizacji.

W jakość Wiosny Roberta Biedronia i w propozycje zmian na polskiej scenie polityczniej nie wierzy Prawo i Sprawiedliwość. Dla PiS nowe ugrupowanie niesie ze sobą jakość znaną z Ruchu Palikota, partii która zasiadała w Sejmie w poprzedniej kadencji.

26 maja poznamy wyborcze preferencje Polaków. Według różnych sondaży walczące o zaufanie społeczne partie mają różne notowania. To Polacy zdecydują o składzie Parlamentu Europejskiego, zdecydują Ci, którzy pójdą na wybory.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe