Taekwondo: Olimpijskie medale rozdane

  • 13.05.2019, 14:44 (aktualizacja 25.05.2019, 14:43)
  • Klaudia Cybulska
Medale XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozdane
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Województwo świętokrzyskie jest gospodarzem XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Przez dwa miesiące w regionie odbywają się zawody sportowe.

11 i 12 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Podczas dwudniowych zmagań w ostrowieckiej hali rywalizowało 180 zawodników z całej Polski, w tym 5 reprezentantów ostrowieckiego „OSTO”.
Taekwondziści z Ostrowca pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając 4 medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Julia Skrzypczyk w swojej kategorii wywalczyła złoty medal w walkach. Julia taekwondo olimpijskie trenuje od 4 lat, to największy sukces w jej karierze zawodniczej. Brązowe medale w walkach wywalczyli Patryk Gorycki i Paweł Kucharski, który zdobył również srebrny medal w konkurencji sprawnościowej. Ponad to Jakub Fulara zdobył 4 miejsce w konkurencji sprawnościowej i 5. miejsce w walkach, a Jan Kwiecień 5 miejsce w walkach. Samo uczestnictwo w turnieju finałowym to duże osiągnięcie. Wcześniej młodzi teakwondziści musieli wziąć udział w 2 turniejach kwalifikacyjnych.
Organizacja zawodów taekwondo w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu to duże wyróżnienie dla miasta i dla członków stowarzyszenia „OSTO”.
Zaangażowanie w organizację zawodów, wkład w promocję województwa świętokrzyskiego i popularyzację teakwondo olimpijskiego doceniają również parlamentarzyści.
XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w województwie świętokrzyskim potrwa do 26 maja. W Ostrowcu Świętokrzyskim w najbliższy weekend rozgrywany będzie jeszcze turniej siatkówki kobiet oraz od 22 maja turniej bokserski kobiet i mężczyzn.

Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe