48-letni "kolekcjoner" narkotyków

  • 13.05.2019, 14:20 (aktualizacja 13.05.2019, 15:54)
  • Nina Dukielska
48-letni "kolekcjoner" narkotyków fot. ŚWIĘTOKRZYSKA POLICJA

Podziel się:

Oceń:

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 48-letniego mężczyznę z Ostrowca Świętokrzyskiego, u którego znaleziono narkotyki i broń.

Ostrowczanin w swoich dwóch mieszkaniach przechowywał  blisko kilogram amfetaminy, ponad 6 kg marihuany, ponad 800 tabletek "extasy", 1,5 litra oleju konopnego oraz aparaturę do jego wytwarzania. Podczas przeszukania policja znalazła cztery wagi elektroniczne, metalową kruszarkę, pojemnik z nasionami konopi, telefony komórkowe, etui z zawartością wytrychów, dwie sztuki broni pneumatycznej, broń małokalibrową z celownikiem optycznym oraz 7 sztuk amunicji i broń białą typu nunczako. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim od pewnego czasu podejrzewali, że 48-letni mieszkaniec Ostrowca może posiadać środki odurzające. 10 maja 2019 roku, w godzinach popołudniowych, w trakcie patrolu jednej z ulic funkcjonariusze spotkali tego mężczyznę, a ten  na ich widok zaczął się zachowywać nienaturalnie i nerwowo. Przeprowadzono przeszukanie mężczyzny i jego samochodu.  W trakcie czynności znaleziono przy przeszukiwanym  kilka zawiniątek z zawartością suszu roślinnego i białego proszku oraz prawie 3 tysiące złotych w gotówce. W samochodzie natomiast policjanci znaleźli dwa naboje do karabinka sportowego, etui z wytrychami oraz cztery telefony komórkowe.

Z ustaleń wynikało, że mężczyzna może zamieszkiwać pod jednym z dwóch adresów, w związku z czym w obu mieszkaniach dokonano przeszukania. Jak się okazało, tam również 48-latek przechowywał znaczne ilości zabronionych substancji w postaci amfetaminy, marihuany, tabletek extasy i oleju konopnego oraz inne akcesoria służące do wyrabiania i przetwarzania substancji narkotycznych.

W sobotę, 11 maja 2019 roku mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kodeksu karnego.  13 maja stanie on przed sądem, który zdecyduje o tymczasowym areszcie. Za popełnione przestępstwa może teraz spędzić do 10 lat za kratkami.

Nina Dukielska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
"Porządna"
"Porządna" 24.05.2019, 16:12
Kolekcjoner narkotyków?A jaka powinna być kara za kolekcjonowanie cudzych mężów?Raczej dużo wyższa niż 10 lat...wyrok dla zdesperowanych "samotnych panien" winien być równie adekwatny do uczynionego zła innej rodzinie,zwlaszcza dzieciom.

Pozostałe