Będą walczyć na Olimpiadzie

  • 10.05.2019, 11:17 (aktualizacja 10.05.2019, 13:39)
  • Artur Sitarski
Będą walczyć na Olimpiadzie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W najbliższy weekend, 11 i 12 maja w Hali KSZO przy ul. Świętokrzyskiej odbędzie się finał w taekwondo olimpijskim w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na macie będzie rywalizować 180 zawodników, w tym 5 taekwondzistów z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ostrowiec Świętokrzyski znów będzie areną zmagań najlepszych taekwondzistów z całego kraju. W ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na hali KSZO odbędzie się finał w taekwondo olimpijskim. Na macie będą rywalizować kadeci, czyli młodzież w wieku 12-14 lat. Aby móc wziąć udział w ogólnopolskim finale zawodnicy musieli przejść dwuetapowe kwalifikacje. Ostrowiec Świętokrzyski reprezentuje 5 taekwondzistów. Czterech chłopaków i jedna dziewczyna.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywa się w całym województwie. To duże wyróżnienie dla regionu jak i Ostrowca Świętokrzyskiego, który jest jednym ze współgospodarzy imprezy. Na zawody do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjedzie 180 najlepszych kadetów z 13 województw. Publiczność zobaczy kilkadziesiąt walk w 10 kategoriach wagowych. Dodatkową konkurencją poza walką sportową będzie dwubój sprawnościowy.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe