Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Bodzechów: Próba oszustwa "na koc"

  • 09.05.2019, 14:12 (aktualizacja 10.05.2019, 09:53)
  • Nina Dukielska
Bodzechów: Próba oszustwa "na koc"
Podziel się:
Oceń:
8 maja 2019 roku do 95 - letnią mieszkankę Bodzechowa odwiedziły trzy kobiety, które chciały sprzedać seniorce koc.

        Wizyta dwóch kobiet oferujących do sprzedaży koc, od samego początku była "dziwna". Kobiety zagadywały właścicielkę mieszkania, zasłaniając przy tym swoje twarze i trzymając szeroko rozłożone ręce, na których miały przewieszony towar oferowany do sprzedaży. umiejętnie cofały się do pokoju, w którym  po chwili pojawiła się trzecia kobiet zasłaniana kocami przez swe koleżanki. Podczas swej niezapowiedzianej wizyty kobiety najprawdopodobniej chciały dokonać kradzieży oszczędności starszej pani. Na szczęście w mieszkaniu znalazł się  syn seniorki i wypłoszył oszustki. Te uciekły do zaparkowanego w pobliżu samochodu i odjechały.

To zdarzenie pokazuje, że oszuści najczęściej wykorzystują zaufanie, chęć pomocy, litość oraz „dobre serce” starszych osób.

W związku z pojawiającymi się oszustwami na terenie województwa świętokrzyskiego na szkodę osób starszych policja apeluje do wszystkich seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Sprawcy nie mając żadnych skrupułów i wykorzystują ufność nestorów, okradają ich z oszczędności oraz dobytku. 

Policja swój apel kieruje także do osób młodych, aby  informować  rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe