Świętokrzyscy kandydaci walczą o głosy. Co ich łączy?

  • 09.05.2019, 13:30 (aktualizacja 09.05.2019, 23:29)
  • Artur Sitarski
Przekonywali do Koalicji Europejskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wyborcza ofensywa trwa. W ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Ostrowiec Świętokrzyski odwiedzili Adam Jarubas, wiceprezes PSL oraz Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD. Obaj startują ze wspólnej listy, w ramach Koalicji Obywatelskiej, obejmującej województwo małopolskie i świętokrzyskie.

Reprezentują dwa różne środowiska polityczne, a połączyła ich walka o mandat europosła w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego pod wspólnym szyldem Koalicji Europejskiej. Na swoich spotkaniach kandydaci podkreślają to co ich łączy. Najczęściej wymieniane jest przywiązane do wartości europejskich, które jak twierdzą są obce Prawu i Sprawiedliwości. Są jednak kwestie, które zdecydowanie dzielą partie wchodzące w skład Koalicji Europejskiej. Chodzi głównie o sprawy światopoglądowe.

Jednak to nie jedyne sprzeczności jakie pojawiają się w wypowiedziach kandydatów z list Koalicji Europejskiej. Adam Jarubas chwali się, dobrym wykorzystaniem pieniędzy w ramach środków unijnych czego przykładem m.in. nowa hala na targowisku miejskim. Natomiast Andrzej Szejna na spotkaniu wyborczym podkreślał, że będzie walczył o jeszcze większe pieniądze dla regionu oraz lepsze ich wykorzystanie. Obaj kandydaci na spotkaniach wyborczych podkreśli swoje atuty. Jak mówią, jednym z najważniejszych są ich realne i bliskie związki z województwem świętokrzyskim.

Kampania do Parlamentu Europejskiego to kolejny etap tzw. wyborczego maratonu, który zapoczątkowany został jesienią ubiegłego roku wyborami samorządowymi. To przedsmak tego co czeka nas już jesienią, gdy politycy będą walczyć o miejsca w Sejmie i Senacie. Natomiast już za rok wybierzemy prezydenta.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe