Bibliotekarze dziś obchodzą swoje święto

  • 08.05.2019, 11:38 (aktualizacja 08.05.2019, 15:42)
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Bibliotekarz: zawód czy powołanie. To najlepszy moment aby się nad tym zastanowić, ponieważ właśnie 8 maja przypada dzień bibliotekarza i bibliotek, który inicjuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Wbrew pozorom praca bibliotekarza nie jest rutynowa. Kontakt z czytelnikiem jest na porządku dziennym i jak podkreślają bibliotekarki, dzięki temu kochają swoją pracę. 
Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po literaturę.
W dobie informatyzacji, która coraz głębiej dotyka naszej codzienności, w dobie bibliotek cyfrowych, zauważamy jak ważne jest szerzenie czytelnictwa oraz rola bibliotekarzy.

"W dniu swojego święta życzylibyśmy sobie kolejce przy ladzie bibliotecznej oraz tłumów w czytelni" - mówi dyrektor MBP w Ostrowcu Św., Elżbieta Pomiankiewicz


Biblioteka to książka, a książka to kultura, rozrywka, emocje, wrażenia i ciekawi bohaterowie. Bibliotekarz to miłośnik książek, dla niego to miejsce to drugi dom. 
Obecnie w Polsce pracuje około 40 tys. bibliotekarzy, z czego 16 tys. zatrudnionych jest w bibliotekach publicznych, reszta pracuje w bibliotekach różnych instytucji, także ośrodków akademickich. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe