EksperTV odc.1.

  • 29.04.2019, 09:00 (aktualizacja 01.05.2019, 14:09)
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
EksperTV
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zacznijmy myśleć selektywnie.

Pierwszy odcinek programu "Ekspert" specjalnie dla widzów Lokalna.TV poprowadził dyrektor ostrowieckiego oddziału firmy REMONDIS pan Hubert Januszewski. 

Jak segregować nasze śmieci, aby to było efektywne, a zarazem zajmowało jak najmniej miejsca w naszych kuchniach ?

Zasada 1. Segregacje rozpoczynamy w domu, w kuchni, dzieląc śmieci na te, które nadają się do segregacji i "niesegregowalne" oraz BIO.

Zasada 2. Do pojemnika z odpadami "segregowalnymi" wkładamy: makulaturę, butelki typu PET, opakowania  wielomateriałowe (kartony po sokach, mleku, pojemniki i butelki po płynach do płukania, prania, mycia naczyń, mydle, kosmetykach), folię polietylenową (rozciągliwą, szeleszczącą i koniecznie czystą , bez zabrudzeń). Do tego pojemnika wkładamy również szkło czyli wszelkiego rodzaju szklane butelki, słoiki po artykułach spożywczych. 

Zasada 3. Wszystkie pozostałe śmieci wrzucamy do pojemnika z odpadami "niesegregowalnymi" tzw. odpadami komunalnymi. Jeśli mamy wątpliwości i nie wiemy gdzie dane opakowanie powinniśmy wyrzucić to zawsze wyrzucamy je do pojemnika "niesegregowalnego".

Lista produktów do segregacji jest zamknięta, natomiast lista odpadów "niesegregowalnych"  jest bardzo długa i nie ma końca!

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe