EksperTV odc.1.

  • 29.04.2019, 09:00 (aktualizacja 01.05.2019, 14:09)
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
EksperTV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zacznijmy myśleć selektywnie.

Pierwszy odcinek programu "Ekspert" specjalnie dla widzów Lokalna.TV poprowadził dyrektor ostrowieckiego oddziału firmy REMONDIS pan Hubert Januszewski. 

Jak segregować nasze śmieci, aby to było efektywne, a zarazem zajmowało jak najmniej miejsca w naszych kuchniach ?

Zasada 1. Segregacje rozpoczynamy w domu, w kuchni, dzieląc śmieci na te, które nadają się do segregacji i "niesegregowalne" oraz BIO.

Zasada 2. Do pojemnika z odpadami "segregowalnymi" wkładamy: makulaturę, butelki typu PET, opakowania  wielomateriałowe (kartony po sokach, mleku, pojemniki i butelki po płynach do płukania, prania, mycia naczyń, mydle, kosmetykach), folię polietylenową (rozciągliwą, szeleszczącą i koniecznie czystą , bez zabrudzeń). Do tego pojemnika wkładamy również szkło czyli wszelkiego rodzaju szklane butelki, słoiki po artykułach spożywczych. 

Zasada 3. Wszystkie pozostałe śmieci wrzucamy do pojemnika z odpadami "niesegregowalnymi" tzw. odpadami komunalnymi. Jeśli mamy wątpliwości i nie wiemy gdzie dane opakowanie powinniśmy wyrzucić to zawsze wyrzucamy je do pojemnika "niesegregowalnego".

Lista produktów do segregacji jest zamknięta, natomiast lista odpadów "niesegregowalnych"  jest bardzo długa i nie ma końca!

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe