Manifestacja poparcia dla nauczycieli

  • 15.04.2019, 13:50 (aktualizacja 15.04.2019, 16:48)
  • Artur Sitarski
Manifestacja poparcia dla nauczycieli
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

12 kwietnia kilkadziesiąt osób wyraziło poparcie dla strajkujących nauczycieli. Manifestacja odbyła się przy al. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim przed biurami ostrowieckich parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślali uczestnicy pikiety, zawód nauczyciela stracił prestiż, a do szkół trafiają osoby przypadkowe. To wszystko ma bezpośrednie przełożenie na poziom kształcenia w polskiej szkole. Wśród manifestujących byli również nauczyciele. Pedagodzy mówią, że w oświacie dzieje się źle. Brakuje godnych warunków pracy. Potrzebna jest również szeroka debata na temat polskiego systemu edukacji i jego gruntowna reforma. Nauczyciele zauważają, że zmiany do jakich doszło w ostatnim czasie w szkole nie są bez szkody dla uczniów.

Jednym z głównych postulatów podnoszonych przez strajkujących nauczycieli jest kwestia wynagrodzenia. Jak podkreślali manifestujący, szkoła XXI wieku to nie tylko placówka kształcąca na wysokim poziomie, ale również instytucja, gdzie nauczyciele i kadra obsługująca dobrze zarabia.

Manifestacje poparcia dla nauczycieli odbywają się w całym kraju. Pedagogów poparli m.in. lekarze, aktorzy, a także część uczniów oraz rodziców.

Artur Sitarski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pan Ignacy
Pan Ignacy 16.04.2019, 20:52
Oglądałem relację z manifestacji i o mało co nie popłakałem się ze śmiechu. To przypominało mi sceny z Barei. Zgromadzone tłumy oraz głębia intelektualna wystąpień liderów ostrowieckiego totalniactwa porażające :-)
normal,-
normal,- 17.04.2019, 09:38
skoro cieszy cię nieszczęście innych to życzę ci identycznej sytuacji życiowej jak dzisiejsi nauczyciele ,inteligencie za dychę
mało_zarabiajacy
mało_zarabiajacy 15.04.2019, 22:06
10 tysięcy to chyba za mało?a Co z tymi co za najniższą krajową pracują?jak żyć, jak żyć
obywatel
obywatel 15.04.2019, 17:15
No no ,po frekwencji widać jakie to poparcie jest...

Pozostałe