Egzamin ósmoklasistów w ósmy dzień strajku

  • 15.04.2019, 10:59 (aktualizacja 15.04.2019, 16:47)
  • Artur Sitarski
Egzamin ósmoklasistów w ósmy dzień strajku
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad pięciuset ósmoklasistów z Ostrowca Świętokrzyskiego przystąpiło do egzaminu wieńczącego ich naukę w szkole podstawowej. W pierwszym dniu uczniowie zmierzyli się z językiem polskim.

Odbywa się po raz pierwszy i ma wpływ na rekrutację do szkoły średniej. Egzamin ósmoklasisty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim pisało 68 uczniów. Trzech to laureaci, którzy byli zwolnieni z testu wiedzy.

Największe obawy wśród młodzieży wywołuje "Zemsta" Aleksandra Fredry. Wśród lektur pożądanych przez uczniów był "Pan Tadeusz". Przygotowując się do egzaminu uczniowie dokładnie omówili lektury, ćwiczyli pisanie np. opowiadań czy rozprawek. Kluczem do dobrego wyniku jest systematyczna nauka.

Egzamin ósmoklasisty podobnie jak ubiegłotygodniowe egzaminy gimnazjalne odbywają się w czasie ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Dyrektorzy placówek z terenu miasta współpracowali ze sobą, aby egzamin ósmoklasisty odbył się zgodnie z planem. Największe obawy związane były z trzecim dniem, gdy uczniowie piszą testy z języka obcego. Organizacja tego egzaminu wymaga powołania kilku komisji. Jest on trudniejszy do zorganizowania pod względem technicznym. Jak podkreśla dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, egzaminy nie są zagrożone. Komisje zostały powołane i skompletowane.

16 kwietnia uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a 17 kwietnia napiszą test z języka obcego.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe