Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

1000 ofert zatrudnienia na Targach Pracy

  • 12.04.2019, 13:38 (aktualizacja 12.04.2019, 16:20)
  • Katarzyna Kurek
1000 ofert zatrudnienia na Targach Pracy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Już po raz 20 odbyły się Regionalne Targi Pracy, po raz 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorem był Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Starachowicach, Opatowie, Skarżysku-kamiennej i Sandomierzu. 

Targi zorganizowano dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, a także młodzieży i studentów. 
Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach wynika, że ponad 44 tys. osób w województwie świętokrzyskim jest bezrobotnych. Te statystyki zmieniają się każdego roku - właśnie po przeprowadzeniu targów pracy. 
Regionalne Targi Pracy jak co roku przyciągnęły rzeszę osób zainteresowanych znalezieniem pracy, bądź podniesieniem swoich kwalifikacji. 
Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim jako jedyna uczelnia w regionie pojawiła się ze swoją ofertą na targach. 95 przedsiębiorców, jednostek szkolących i edukacyjnych pojawiło się w hali Liceum Ogólnokształcącego Nr III w Ostrowcu, dla nich była to świetna okazji do zaprezentowania swojej firmy jak i porozmawiania z potencjalnymi pracownikami. 
Każde stoisku cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, niektórzy już na targach zostawili swoje CV i umówili się na rozmowy kwalifikacyjne. 
Na tegorocznych Targach Pracy pojawiło się aż 1000 ofert zatrudnienia, to świadczy o zainteresowaniu i chęci zatrudnienia od  pracodawców z regionu. 
Ponad 50% osób w województwie zarejestrowanych jako bezrobotni to osoby bez kwalifikacji zawodowych, bądź tacy, którzy nigdy nie pracowali. Dziś mieli okazję to zmienić i zapoznać się z regionalnym rynkiem pracy. 

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe