Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Powiat nie odwoła się od wyroku sądu

  • 12.04.2019, 11:10 (aktualizacja 12.04.2019, 16:09)
  • Artur Sitarski
Nie będzie odwołania od wyroku sądu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
10 kwietnia 2019 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach stwierdził nieważność uchwały w sprawie powołania komisji rewizyjnej. Zarząd Powiatu oczekuje na pisemne uzasadnienie, ale już teraz została podjęta decyzja o tym, że nie będzie składane odwołanie.

Komisja rewizyjna to organ kontrolny działający m.in. w stowarzyszeniach, spółkach czy spółdzielniach. Ustawodawca to ciało wprowadził również do instytucji samorządowych. Komisje rewizyjne działają w gminach, powiatach czy samorządzie wojewódzkim. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym w skład komisji rewizyjnej wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich klubów.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

6 grudnia 2018 roku Rada Powiatu Ostrowieckiego wybrała do komisji 7 członków. W tej nie znaleźli się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Wybór ten najpierw został uchylony przez wojewodę świętokrzyskiego a następnie trafił na wokandę Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach. 10 kwietnia stwierdził on nieważność uchwały w sprawie powołania komisji rewizyjnej.  

Jak poinformowała na konferencji prasowej starosta Marzena Dębniak, od decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach nie będzie składane odwołanie. Spowodowane jest to tym, że ostateczny wyrok mógłby zapaść nawet za dwa lata.

Do obowiązków komisji rewizyjnej należy m.in opiniowanie budżetu Powiatu. Komisja występuje również z wnioskiem o udzielenie lub nie udzielenie absolutorium Zarządowi. Komisja rewizyjna zostanie najprawdopodobniej wybrana ponownie na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego.

W konferencji prasowej oprócz starosty Marzeny Dębniak, brał udział wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz naczelnik Wydziału Organizacyjno-Prawnego Łukasz Witkowski.
 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe