Kurator oświaty wydał opinię w sprawie "Jedynki"

  • 11.04.2019, 16:13 (aktualizacja 12.04.2019, 08:59)
  • Katarzyna Kurek
Kurator oświaty wydał opinię w sprawie "Jedynki"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pomysł przeniesienia części uczniów z PSP nr 1, do budynku wygaszanego gimnazjum Nr 1 zrodził się na początku roku. Podjęto wówczas stosowną uchwałę w sprawie zamiaru zmiany siedziby Szkoły Podstawowej nr I. Świętokrzyski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował projekt tej uchwały.

Prawdopodobnie z początkiem roku szkolnego 2019/2020 część uczniów rozpocznie naukę w budynku przy ul. Sienkiewicza. 

Do wygaszanego Gimnazjum Nr I przy ul. Sienkiewicza 67 B zostaną przeniesione klasy piąte, szóste, siódme i ósme. W budynku Szkoły Podstawowej Nr I pozostaną oddziały przedszkolnej oraz uczniowie klas 0-4. 

5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora PSP Nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tę funkcję od 2 września 2019 r. obejmie Renata Olszańska - dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1. Obecna dyrektor PSP Nr 1 przechodzi na emeryturę. Renata Olszańska obejmie urząd dyrektora jednej szkoły, która będzie funkcjonować w dwóch budynkach. Zostaną wybrani również wicedyrektorzy. 

W PSP Nr 1 obecnie funkcjonuje 30 oddziałów, łącznie z oddziałami przedszkolnymi. Po wprowadzeniu zmian w dawnym gimnazjum będzie 17 oddziałów, reszta pozostanie w "Jedynce". 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe