Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Prawie 600 tysięcy trafi do "Czwórki". Zarząd Województwa dokonał wyboru projektów

  • 14.04.2019, 13:23 (aktualizacja 14.04.2019, 17:36)
  • Nina Dukielska
Prawie 600 tysięcy trafi do "Czwórki". Zarząd Województwa dokonał wyboru projektów
Podziel się:
Oceń:
Rozbudowa i modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej (np. boisk i hal sportowych), ale również zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego oraz materiałów dydaktycznych do pracowni matematycznych i przyrodniczych to inwestycje, które zrealizowane zostaną w kilkudziesięciu świętokrzyskich szkołach podstawowych dzięki dofinansowaniu z rozstrzygniętego konkursu z działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego dokonał wyboru projektów, które złożono w ramach konkursu do działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Dofinansowaniem objęto przedsięwzięcia dedykowane zajęciom dydaktycznym: rozbudowę, modernizację istniejącej infrastruktury szkół podstawowych, w tym infrastruktury sportowej, służącej wzmacnianiu sprawności fizycznej uczniów oraz wyposażenie lub doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne szkolnych pracowni.

Wśród 55 placówek oświatowych znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Projekt "Czwórka - szkoła nowych możliwości. Modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim" zajął 6 miejsce a kwota dofinansowania wynosić będzie 568 839,09 zł przy całkowitej wartości projektu 711 048,86 zł. 

– To już piąte w tej perspektywie finansowej rozstrzygnięcie w ramach tego działania. Tym razem w konkursie można się było ubiegać o środki na modernizację szkół podstawowych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony gmin. Wpłynęły 83 projekty, czyli prawie wszystkie gminy z województwa ubiegały się o dofinansowanie. Pierwotnie do dyspozycji wnioskodawców było 15 mln złotych, ale Zarząd Województwa zwiększył tę pulę do 28 mln złotych. W efekcie Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania 55 projektów

– podkreślił marszałek Andrzej Bętkowski.

Pozostałe pozytywnie ocenione projekty trafiły na listę rezerwową, ale Zarząd liczy – że przynajmniej kilka z nich ma jeszcze szansę na uzyskania dofinansowania.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe