Lokalna.TV z wizytą u radiowców

  • 11.04.2019, 13:31 (aktualizacja 11.04.2019, 17:13)
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

11 kwietnia obchodzimy Polski Dzień Radia. Oficjalnie polska radiofonia powstała 18 kwietnia 1926 roku.

Ich głosy towarzyszą nam na co dzień, w domu, w pracy czy w samochodzie. 11 kwietnia radiowcy obchodzą swoje święto. Narodziny polskiej radiofonii miały miejsce w kwietniu 1926 roku. Z naszą kamerą odwiedziliśmy lokalne rozgłośnie radiowe. Sprawdziliśmy jak wygląda ich praca "od kuchni".


Wszystkim koleżankom i kolegom radiowcom życzymy ciekawych tematów, rzetelności, a przede wszystkim słuchalności. Niech Wasze wiadomości i muzyka cieszą ucho słuchaczy.

Bartek Gębusia

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Słuchacz
Słuchacz 12.04.2019, 06:46
Ta "Pani" redaktor z końcówki materiału (z Radia Rekord) jak słychać (codziennie na antenie, jak i w tym materiale) nie jest za pan brat z naszym pięknym językiem, słowo radio się odmienia, "praca w radiu" a nie "praca w radio" . Po za tym twierdząc publicznie iż w swojej firmie można robić co się chce, bo to wynika z przekazu, źle świadczy o szefostwie.
pazurek
pazurek 14.04.2019, 16:42
Drogi słuchaczu: Obie formy są poprawne.
polonista
polonista 14.04.2019, 17:40
no chyba nie.

Radio i studio to rzeczowniki, które odmieniamy. Ich deklinacja budzi wątpliwości, ponieważ według zasad poprawnościowych sprzed kilkudziesięciu laty, nie należało ich odmieniać. I takie sztywne formy zapamiętaliśmy. Dzisiaj jednak zarówno radio, jak i studio zadomowiły się w języku polskim i nie ma żadnych przeciwwskazań, by odmieniać je jak inne wyrazy.

Poprawnie powiemy więc:
Słuchałem audycji w radiu.
Nagraliśmy płytę w studiu.

Pozostałe