Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Idą, aby spotkać Boga

  • 11.04.2019, 09:57 (aktualizacja 11.04.2019, 17:21)
  • Artur Sitarski
Idą, aby spotkać Boga
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Po raz kolejny z kościoła św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy będą mieli do przejścia 38 km. Trasa tradycyjnie kończy się na Świętym Krzyżu.

Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem oraz przygotowanie się do świąt Wielkiej Nocy. To czas w którym można przemyśleć swoją relację do Pana Boga, do bliźniego oraz do świata. Uczestnicy EDK zgodnie podkreślają, że to cisza, samotność i pokonywanie własnych słabości definiuje tę formę praktyki religijnej.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oscylują zazwyczaj wokół 40 km. Są również odcinki dłuższe, dla bardziej wprawionych. Ostrowiecka EDK liczy 38 km, a to wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim trzeba zadbać o ubiór. Podstawą są dobre buty, przeciwdeszczowa kurtka, odzież termiczna oraz prowiant.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa liczy 984 trasy, wystartuje z 441 miejscowości w 25 państwach. Może wziąć w niej udział ponad 100 tys. osób. Wszystkich połączy nie tylko samotna modlitwa i reguła milczenia, która obowiązuje na trasie, ale także indywidualne intencje.

Ostrowiecka Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 12 kwietnia z kościoła św. Michała i kończy się na Świętym Krzyżu. Tego samego dnia EDK wyrusza z Opatowa. Początek w klasztorze oo. Bernardynów, a koniec również na Świętym Krzyżu.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe