Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Egzamin gimnazjalny ze strajkiem w tle

  • 10.04.2019, 13:40 (aktualizacja 10.04.2019, 16:38)
  • Artur Sitarski
Egzamin gimnazjalny ze strajkiem w tle
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Egzaminy gimnazjalne ruszyły. We wszystkich ostrowieckich gimnazjach odbyły się testy wiedzy. Mimo wielu obaw, przebiegły bez problemów. W ciągu trzech dni młodzież będzie rozwiązywać arkusze egzaminacyjne z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języka obcego.

To ostatni egzamin gimnazjalny. W wyniku reformy edukacji i likwidacji gimnazjów ta forma sprawdzenia wiedzy uczniów znika z polskiego systemu edukacji. Każdy z uczniów miał swoje ulubione tematy, które chciałby trafić na egzaminie. Były również takie, których chciałby uniknąć. Uczniowie nauki do egzaminów nie zostawiali na ostatnią chwilę. Starali się uczyć systematycznie.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Ostatni egzamin gimnazjalny zbiegł się z strajkiem nauczycieli. Dyrektorzy gimnazjów stanęli przed trudnym zadaniem skompletowania komisji egzaminacyjnych, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem egzaminów. Nauczyciele, którzy pełnią dyżur w komisjach egzaminacyjnych to pracownicy różnych placówek oświatowych. 

Dyrektorzy gimnazjów podkreślają, że jutrzejszy egzamin matematyczno-przyrodniczy odbędzie się zgodnie z planem. Największe obawy budzi natomiast piątek, gdy uczniowie będą pisać egzamin z języka obcego. Wtedy potrzebnie będą aż 24 osoby do komisji.  Dyrektorzy robią wszystko, aby egzaminy odbyły się zgodnie z planem.

Natomiast z nieoficjalnych informacji jakie uzyskaliśmy, dziś rano w niektórych ostrowieckich gimnazjach pojawiła się policja. Jak podkreśla rzecznik ostrowieckiej komendy, działania policji mają charakter rutynowy i wynikają z codziennych obowiązków mundurowych. O komentarz zapytaliśmy dyrekcję Publicznego Gimnazjum nr 3. Grażyna Ukleja nie chciała komentować wizyty mundurowych w murach szkoły.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe