Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Waśniów: Podpalacz stodoły w rękach policji

  • 10.04.2019, 12:21 (aktualizacja 10.04.2019, 15:54)
  • Nina Dukielska
Waśniów: Podpalacz stodoły w rękach policji PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z Komisariatu w Kunowie zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły. Do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Waśniów. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. 9 kwietnia 2019 roku sprawca usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i gróźb karalnych i zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej.

9 kwietnia 2019 roku do Komisariatu Policji w Kunowie zgłosiła się 73-letnia kobieta, która zawiadomiła o podpaleniu stodoły w jednej z małych miejscowości na terenie gminy Waśniów. Do zdarzenia miało dojść w minioną niedzielę około godziny 18:00. Pomimo podjętych działań gaśniczych spaleniu uległ całkowicie dach budynku, a strop stodoły się zawalił. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę nie mniejszą niż 50000 złotych. Na szczęście nikt w pożarze nie ucierpiał. Wewnątrz stodoły znajdowała się słoma należąca do sąsiadów 73-latki, którzy wycenili straty na kwotę 2400 złotych.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Podejrzenie o podpalenie od razu padło na 19-latka, gdyż w niedzielę groził on podpaleniem właścicielowi słomy. W wyniku podjętych działań stróżów prawa wczoraj podpalacz został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Noc spędził w policyjnym areszcie. 

Zgodnie z obowiązującym prawem za takie czyny sprawcy może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Nina Dukielska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe