Nauczyciele są zdeterminowani. Drugi dzień strajku

  • 09.04.2019, 14:44 (aktualizacja 09.04.2019, 16:39)
  • Artur Sitarski
Nauczyciele są zdeterminowani. Drugi dzień strajku
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trwa bezterminowy strajk pracowników oświaty. W większości ostrowieckich szkół i przedszkoli dzieci nie ma. Protest wywołuje duże emocje. Szczególnie wśród rodziców, którzy mają problem, aby zapewnić opiekę swoim dzieciom.

Pomimo strajku dyrektorzy placówek oświatowych mają obowiązek zapewnienia opieki tym dzieciom, które do szkół przyjdą. Rodzice, podobnie jak w poniedziałek, odpowiedzieli na apel jaki wystosowali dyrektorzy placówek oświatowych. Dzieci w większości przypadków pozostały w domach.

Uciążliwość związana ze strajkiem jest mniejsza w tych szkołach, gdzie protest nauczycieli zbiegł się z odbywającymi się w tym samym czasie rekolekcjami wielkopostnymi.

Sami nauczyciele podobnie jak w poniedziałek, nie zmienili formy protestu. Przyszli do pracy, ale nie prowadzą zajęć dydaktycznych i opiekuńczych. Wśród protestujących panuje atmosfera wyczekiwania. Nauczyciele czekają na kolejne rozmowy między stroną związkową a rządem. Pedagodzy podkreślają, że determinacji im nie brakuje. Chcą strajkować do skutku.

Największą niewiadomą w szkołach podstawowych jest rozpoczynający się 15 kwietnia egzamin ósmoklasisty. Nauczyciele podkreślają, że jest on zagrożony. Natomiast 9 kwietnia zaczyna się egzamin gimnazjalny. Czy on się odbędzie? Na to pytanie nauczyciele dziś nie potrafili odpowiedzieć.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe