Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Ćmielów: Promesy przyznane. Inwestycje zagrożone

  • 04.04.2019, 11:47 (aktualizacja 26.05.2019, 12:10)
  • Artur Sitarski
Promesy przyznane. Inwestycje zagrożone
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 750 tys. złotych trafiło do powiatu ostrowieckiego. Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżące remonty dróg powiatowych. Są to odcinki na terenie gminy Bodzechów, Ćmielów i Kunów.

Powiat ostrowiecki otrzymał promesę z przeznaczeniem na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach tego zadania zostaną przeprowadzone remonty dróg powiatowych na odcinku Jastków-Buszkowice w gmnie Ćmielów, a także odcinek w Kunowie. Nowa nawierzchnia pojawi się również w Gromadzicach w gminie Bodzechów. Wartość dofinansowania dla tych trzech zadań wyniesie wyniesie 750 tys. złotych. Inwestycje będą miały charakter typowo remontowy. Zostanie wymieniona nawierzchnia oraz utwardzone pobocze. Dofinansowanie do inwestycji wynosi 80%. Pozostałe 20% to wkład własny. Zostanie on po połowie podzielony między powiat ostrowiecki a gminy na terenie których wykonane zostaną remonty.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Pod znakiem zapytania stoi natomiast inwestycja dotycząca stabilizacji skarpy w Ćmielowie na ul. Opatowskiej. W lutym na to zadanie MSWiA przyznało promesę opiewającą na kwotę 3 788 000 złotych. W dokumentacji sporządzanej w związku z tą inwestycją brakuje pozwolenia na budowę. To od tego dokumentu zależy czy do umocnienia skarpy w ogóle dojdzie. Takiego obrotu spraw nie wyobrażają sobie władze Ćmielowa. Stabilizacja skarpy lessowej to inwestycja kluczowa dla miasta, które po większych opadach deszczu jest zalewane błotem.

Termin złożenia dokumentów do wojewody świętokrzyskiego mija 30 kwietnia. Powiat będzie jednak występować o przedłużenie tego okresu. Zdaniem Naczelnika Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu Tomasza Mroczka, zaistniała sytuacja jest konsekwencją decyzji podejmowanych przez poprzedni Zarząd Powiatu.

Próbowaliśmy się skontaktować z byłym Zarządem a także byłym naczelnikiem ówczesnego Wydziału Dróg. Niestety bezskutecznie.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe