Ponad 40 lat czekali na drogę

  • 03.04.2019, 14:24 (aktualizacja 03.04.2019, 16:39)
  • Artur Sitarski
Ponad 40 lat czekali na drogę
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy "Mostek" w Nietulisku Dużym w gminie Kunów, po ponad 40 latach doczekali się nowej drogi. Do tej pory musieli jeździć po dziurach i błocie, a to znacznie obniżało komfort ich życia.

Długość nowej drogi może nie jest imponująca, bo to tylko 250 metrów, ale z punktu widzenia mieszkańców to "duża sprawa". Koszt inwestycji wyniósł 200 tys. złotych, a budowa drogi w Nietulisku Dużym została dofinansowana z promesy, która została przyznana gminie Kunów przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach tzw. "powodziówek". Nawierzchnia drogi została wykonana z kostki, bo takie zalecenie wydał konserwator zabytków. Obszar wsi, na którym realizowano inwestycję podlega ochronie z powodu, znajdujących się niedaleko, ruin Walcowni.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe