Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Najlepsi z najlepszych odebrali stypendia

  • 27.03.2019, 09:15 (aktualizacja 27.03.2019, 21:17)
  • Nina Dukielska
Najlepsi z najlepszych odebrali stypendia Urząd Marszałkowski w Kielcach
Podziel się:
Oceń:
W ramach "Świętokrzyskiego programu stypendialnego" i "Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych" niemal 600 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz szkół zawodowych otrzymało stypendia. Stypendia finansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 i jest to już trzecia edycja.

 Każdy z uczniów otrzymał stypendium w wysokości 3 800 złotych.

Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

– Mam nadzieję, że ta pomoc materialna będzie dla uczniów dodatkowym impulsem do rozwijania swoich talentów

– powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Stypendia przyznawane są uczniom z mniej zamożnych rodzin, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Pod uwagę brana była średnia ocen z przedmiotów matematyczno– przyrodniczych, ITC oraz języków obcych. Poza tym uczeń wspólnie z opiekunem musiał przedstawić indywidualny plan rozwoju edukacyjnego do realizacji w bieżącym roku.

– Myślę, że te stypendia pomogą uczniom osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w nauce. Ten program ma wspierać utalentowane osoby, którym sytuacja materialna nie pozwala na wszechstronne kształcenie. Mam nadzieję, że tym talentom da dodatkowy impuls do rozwoju. Bo sięganie po tytuły na olimpiadach wymaga nie tylko pracy, ale także wsparcia naukowego i sprzętowego

– mówił Andrzej Bętkowski.

Mariusz Gosek podkreśla, że jest to inwestycja nie tylko w konkretnego młodego człowieka, ale to inwestycja w przyszłość naszego regionu.

- To młodzież jest dziś kapitałem województwa świętokrzyskiego, to osoby, które w przyszłości będą decydowały o losie regionu. Nie może być takiej sytuacji, aby ktoś tylko z powodów materialnych został wykluczony pod kątem edukacyjnym, miał ograniczony dostęp do szerokiej oferty kształcenia

– powiedział Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Aleksandra Czupryna, uczennica liceum w Zespole Szkół Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach znalazła się na pierwszym miejscu w grupie uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Natomiast wśród uczniów szkół zawodowych, w tym także artystycznych, najlepszy okazał się Eryk Parchański, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i L. Różyckiego w Kielcach.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Pruś składając gratulacje stypendystom życzył, aby w przyszłości udało im się dostać na najlepsze uczelnie, także te w Kielcach.

Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik wyraził nadzieję, że młodzi, zdolni ludzie, którzy zostali docenieni, w dorosłym życiu nie będą musieli wyjeżdżać na granicę, ale zdecydują się żyć i pracować w województwie świętokrzyskim.

Na obecną edycję programu stypendialnego Samorząd Województwa przeznaczył 3 mln 54 tysiące złotych.

Nina Dukielska

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe