#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

"To były wspaniałe lata" - 10-lecie Klubu "Rywal"

  • 15.03.2019, 13:18 (aktualizacja 25.03.2019 21:35)
  • Katarzyna Kurek
"To były wspaniałe lata" - 10-lecie Klubu "Rywal"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Olimpiadach Specjalnych w Polsce obecnie trenuje ponad 17,5 tysiąca zawodników, zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych. Jednym z klubów jest ostrowiecki "Rywal", który istnieje od 10 lat.

"Na początku trenowano tylko w dwóch dyscyplinach: bieganie i piłka nożna dla chłopców. Później dziewczęta zaczęły "kopać piłkę". Potem kolejno dochodziły kolejne dyscypliny: pływanie, bowling i bocce" - mówi prezes Klubu "Rywal", Edyta Kopyś

Obecnie 28 zawodników reprezentuje powiat ostrowiecki w wielu dziedzinach i ciągle poszerzają zakres dyscyplin. Za 3 tygodnie mają odbyć się pierwsze zawody w hokeju halowym. 


Olimpiady specjalne przełamują stereotypy i przyczyniają się do akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto rozwijają zawodników fizycznie i społecznie. Współzawodnictwo sportowe daje im niebywałą dawkę motywacji i zwiększa pewność siebie. To również możliwość dla rodziców i opiekunów, którzy mogą przeżywać radość i dumę ze swoich podopiecznych. 

Zawodnicy, trenerzy i wszyscy zebrani goście mogli na chwilę przenieść się w czasie i powspominać 10-letnią działalność "Rywala" podczas prezentacji zdjęć i filmików. 

Ci, którzy z "Rywalem" mają styczność od dawna, wiedzą, że na każdych zawodach uczestnicy dają z siebie 100% i z każdych olimpiad wracają z medalami, również w kolorze złota. 

W województwie świętokrzyskim funkcjonuje 30 klubów olimpiad specjalnych. Powiat Ostrowiecki, mimo trudności, godnie reprezentują zawodnicy dwóch klubów, świętującego jubileusz istnienia klubu "Rywal", oraz "Szansa" działającego od 2008 roku.  

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 16.03.2019, 07:57
wszystkiego najlepszego, kolejnych cudownych lat

Pozostałe