#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Fascynująca liczba Pi ma dziś swoje święto

  • 14.03.2019, 12:38 (aktualizacja 14.03.2019 16:58)
  • Artur Sitarski
Fascynująca liczba Pi ma dziś swoje święto
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dzień Liczby Pi został wymyślony i pierwszy raz świętowany w San Francisco w 1988 roku. Z tego powodu największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce często powiązany jest z obchodzonym 12 marca Dniem Matematyki. 

Definiowana jest jako stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Ma zastosowanie nie tylko w w geometrii ale również w teorii liczb, analizie matematycznej czy fizyce. Liczba Pi znana jest od starożytności.

Wartość liczby Pi w przybliżeniu to 3,14. I właśnie z tą wielkością związane jest święto, które corocznie obchodzone jest 14 marca. Z tej okazji w szkołach odbywają się gry i quizy matematyczne. Przygotowane przez organizatorów zabawy mają na celu rozwój matematyczny uczniów. To również popularyzacja królowej nauk. Uczniowie rozwiązując zadania i łamigłówki musieli wykazać się znajomością wzorów, umiejętnościami matematycznymi i logicznym myśleniem.

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe