#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Spotkanie z poezją francuską w LO Nr I

  • 11.03.2019, 14:00 (aktualizacja 12.03.2019 16:16)
  • Nina Dukielska
Spotkanie z poezją francuską  w LO Nr I LO Nr I im. St. Staszica
Podziel się:
Oceń:
7 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Stanisława Staszica odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej „Zen Maz”. Konkurs adresowany był do uczniów uczących się języka francuskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Opatowie, Starachowicach, Wymysłowie i w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy prezentowali wiersze w języku francuskim autorstwa Pana ZEN MAZ mieszkającego na stałe w Montrealu, we francuskojęzycznej części Kanady i z sukcesem promującego język francuski.

W konkursie Jury przyznało następujące miejsca:

 W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE
- miejsce pierwsze: Amelia Gawecka ze Szkoły Podstawowej nr 5
- miejsce drugie: Maja Cholewińska, Lena Gatkowska, Wiktor Saracen, Aleksander Serafin  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie
- wyróżnienia: Wiktoria Ceglarska i Bernard Łapa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

W KATEGORII SZKOŁY ŚREDNIE
- miejsce pierwsze ex aequo: Anna Surma z LO im. B. Głowackiego w Opatowie  oraz Natalia Domańska z  LO Nr I  im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim
- miejsce drugie: Karina Staniek z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Aleksandra Kwiecień z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach
- miejsce trzecie: Julia Gross z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, Julia Majewska z LO nr II i Wiktor Gałka z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim 
- wyróżnienia: Oliwia Domańska (LO Nr III), Karolina Zakrzewska ( LO nr III), Wiktoria Maj (LO nr III), Maja Nowak (LO w Opatowie), Julia Ostatek (I LO Starachowice), Weronika Szczepanik (I LO Starachowice), Eliza Kozłowska (I LO Starachowice), Zuzanna Kosmala (I LO Starachowice).

Zwycięzcy otrzymali nagrody i gratulacje z rąk Pana Dyrektora Dariusza Kaszuby a nauczyciele języka francuskiego: p. Alicja Samot, p. Beata Zwolińska-Kaptur, p.Edyta Kaptur i p. Karina Kateusz-Dominik podziękowania. 

Sponsorami nagród byli Carrefour des Opinions z Montrealu, Credit Agricole oraz LO Nr I im.St.Staszica.

Pani Joanna Gibalska, organizatorka konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za przygotowane interpretacje wierszy,  a najmłodszym  za dostarczenie dodatkowych miłych wrażeń i emocji.

Za pomoc w przygotowaniu konkursu podziękowania  dla uczniów kl.1d: Oli Sternik,  Magdaleny Krysy, Natalii Lewickiej, Julii Połetek, Klary Pytlakowskiej, Wiktorii Burek, Izabeli Otręby, Jakuba Gallewicza i Michała Serafina oraz dla chętnych dziewcząt z  kl. 3c, 2e, chłopców z kl. 2b i  pani Donaty Maj.
 

Nina Dukielska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe