#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Gmina Ostrowiec przejmuje drogi

  • 11.03.2019, 12:21 (aktualizacja 11.03.2019 15:51)
  • Artur Sitarski
Gmina Ostrowiec przejmuje drogi
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przejmie w zarządzanie 39,5 km dróg powiatowych. W związku z tym miasto będzie musiało w tym roku dodatkowo wygospodarować 690 tys. złotych. Taka decyzja została podjęta ze względów finansowych oraz gospodarczych.

Drogi publiczne w obrębie Ostrowca Świętokrzyskiego dzielą się na gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Zarządza nimi odpowiednio prezydent miasta, zarząd powiatu, zarząd województwa a tymi ostatnimi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na ostatnich sesjach, radni miejscy jak i powiatowi zdecydowali, że drogi powiatowe w obrębie miasta przejmie w zarządzanie gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Decyzja taka podyktowana jest złą sytuacją finansową powiatu ostrowieckiego. Dodatkowo władze miasta jak i powiatu argumentują, że pozwoli to na zapewnienie jednego standardu utrzymania dróg gminnych i powiatowych w granicach administracyjnych miasta.

Starostwo prowadzi także rozmowy z poszczególnymi gminami powiatu ostrowieckiego na temat przejęcia w zarządzanie dróg leżących w ich obrębie. Wicestarosta Andrzej Jabłoński ma nadzieję, że gminy przychylnie odniosą się do tej propozycji.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przejmie w zarząd drogi powiatowe najprawdopodobniej 20 marca.

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe