"365 drzew" w BWA

  • 08.03.2019, 11:36
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Malarka, performerka i edukatorka. Działa w Krakowie. W swojej pracy łączy praktykę artystyczną z akcjami ekologicznymi i aktywizmem społecznym. Cecylia Malik na spotkaniu z miłośnikami artyzmu opowiadała, m.in. jak sztuka spowodowała, że stała się "ekolożką". 

Cecylia Malik to najbardziej aktywna drzewołazka w Krakowie, oraz ich obrończyni. Na przełomie 2009 i 2010 roku codziennie wspinała się na jedno drzewo. Za realizację projektu "365 drzew" otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010, przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia
Innym ciekawym działaniem Cecylii był projekt Modraszek Kolektyw, który swoją nazwą nawiązywał do mieszkańca łąk Zakrzówka - prawnie chronionego motyla modraszka. Artystka namawiała mieszkańców Krakowa do przebrania się za niebieskie motyle i modraszki w ramach protestu przeciwko wszczęciu budowy na terenach zielonych. 

Obecnie artystka wraz z przyjaciółkami przygotowuje się do kolejnej akcji, tym razem w obronie rzeki Wisły.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki działającym przy ostrowieckim BWA. Klub powstał z myślą o osobach chcących poznać tendencje w sztuce współczesnej, którzy dodatkowo są dociekliwi i lubią zgłębiać temat. 

Ekologia jest ważna, właśnie to hasło przyświecało artystce podczas spotkania z ostrowczanami. Być może ta lekcja poszerzy grono osób dbających o ochronę środowiska. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe