#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Opatowski szpital przejęty przez starostwo

  • 7.03.2019, 12:06 (aktualizacja 07.03.2019 18:08)
  • Artur Sitarski
Opatowski szpital przejęty
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
6 marca na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Opatowskiego, została podjęta uchwała upoważniająca Zarząd Powiatu do podpisania porozumienia ze spółką Centrum Dializa, zarządzającą opatowskim szpitalem od 2015 roku do chwili obecnej. To kolejny krok, aby lecznica była znów zarządzana przez Starostwo Powiatowe w Opatowie.

Szpital w Opatowie przejmuje starostwo. Zarządzać będzie nim za pośrednictwem powiatowej spółki Top Medicus. 7 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opatowie doszło do spotkania przedstawicieli spółki Centrum Dializa z Zarządem Powiatu. Porozumienie zostało podpisane. 

Porozumienie zakłada, że od 1 kwietnia szpitalem będzie zarządzać powiatowa spółka Top Medicus. Natomiast w drugiej połowie marca prawdopodobnie zostanie podpisana cesja kontraktu z NFZ. Aby szpital mógł zmienić zarządcę potrzebna była zgoda wszystkich zainteresowanych stron czyli Zarządu Powiatu, Narodowego Funduszu Zdrowia i spółki Centrum Dializa.

Jak zapewnia Zarząd Powiatu, przejęcie nie będzie miało wpływu na pracę lecznicy. Ciągłość działania szpitala zostanie zachowana, a zmieni się jedynie pracodawca. To jednak nie koniec zmian. Zarząd Powiatu realizując swoją główną obietnicę wyborczą dokona optymalizacji w działaniu szpitala.

Aby przejąć szpital, Powiat wcześniej  musi uregulować zobowiązania ciążące na spółce Top Medicus. Powstały one w 2014 roku i związane są prowadzonymi wtedy pracami remontowymi w szpitalu. W tej sprawie toczy się postępowanie sądowe a jednym z oskarżonych jest Bogusław Włodarczyk, były starosta opatowski.

Uchwała dająca Powiatowi możliwości zarządzania szpitalem została przegłosowana jednogłośnie. Poparli ją również radni z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy w 2015 roku podjęli decyzję o wydzierżawieniu szpitala spółce Centrum Dializa na okres 30 lat. 


 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe