#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Będzie strajk. Egzaminy zagrożone?

  • 5.03.2019, 14:58 (aktualizacja 10.03.2019 12:29)
  • Artur Sitarski
Będzie strajk. Egzaminy zagrożone?
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego będą protestować. O takiej decyzji poinformował 4 marca Zarząd Główny ZNP. Strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa od odwołania.

W chwili obecnej 78% szkół i placówek oświatowych weszło w spór zbiorowy z dyrektorami placówek. Strajk nauczycieli poprzedzi referendum strajkowe, które rozpocznie się 5 marca i potrwa dwa tygodnie. Protest odbędzie się w newralgicznym dla oświaty okresie. Przypadnie na czas egzaminów gimnazjalnych i matur. Istnieje ryzyko, że egzaminy nie odbędą się we wcześniej ustalonych terminach. 

Drugi największy związek zawody w oświacie „Solidarność” jest natomiast po spotkaniu z premierem i członkami rządu. Powołano dwa zespoły robocze, które zasiądą do rozmów. Od ich wyniku „S” uzależnia decyzje o podjęciu akcji protestacyjnej.

Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się zwiększenia wynagrodzenia o 1000 zł, natomiast „Solidarność” podwyżki analogicznej jak w resortach mundurowych, czyli nie miej niż 650 zł od stycznia 2019 roku i kolejnych 15% od stycznia 2020 roku.

Artur Sitarski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sk
sk 7.03.2019, 11:54
w wolnym kraju każdy ma prawo do przedstawiania swoich racji i dochodzenia swoich praw zawartych w konstytucji czy umowach o pracę ; temat płac i pracy nauczycieli w Polsce zaczął się gdy pojawiło się obywatelskie nieposłuszeństwo w latach 80. inspirowane przez środowiska solidarnościowe,jak się okazało kij ma dwa końce : władze po 1989 roku czyli solidarnościowe czy postsolidarnościowe muszą mierzyć się z własnymi postulatami płacowymi,które głosili w PRL-u a zwłaszcza w latach 80. - jakże to dla nich dziś niewygodny i krępujący temat...
mało godzin
mało godzin 5.03.2019, 18:38
"Są inne dodakowe obowiązki"-hmm dobre ,
-ciekawe jakie obowązki?

Pozostałe