#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Czy e-dowody ułatwią życie?

  • 5.03.2019, 10:28 (aktualizacja 05.03.2019 16:38)
  • Nina Dukielska
Czy e-dowody ułatwią życie? www.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
Od 4 marca 2019 roku można składać w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim wnioski o wydanie e-dowodu, nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

E-dowód zewnętrznie wygląda podobnie do wydawanego dotychczas dowodu osobistego. Nowością na pierwszej stronie dokumentu jest numer CAN, który zapisany jest też w kodzie kreskowym na drugiej stronie dowodu. Numer ten potrzebny jest aby można było skorzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu. Dodatkowo zabezpiecza dokument przed odczytaniem danych przez osoby nieuprawnione. 

Nowy dowód nie zmienia dotychczasowych funkcji dowodu osobistego. Nadal potwierdza tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic. Dzięki warstwie elektronicznej, niewidocznego z zewnątrz chipu, zainteresowane osoby mogą używać e-dowodu do komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami. 

Jeśli posiadamy ważny "stary dowód", nie musimy go wymieniać. Wszystkie dowody, które będą wydawane po 4 marca 2019 roku, będą posiadały już warstwę elektroniczną. 

Wniosek o dowód z warstwą elektroniczną będzie można składać w Urzędzie Miasta lub przez internet. 

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe