#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Rehabilitacja, nie tylko dla ciała

  • 4.03.2019, 10:56 (aktualizacja 05.03.2019 16:39)
  • Katarzyna Kurek
Rehabilitacja, nie tylko dla ciała
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane. W myśl tej idei zaczęto uprawiać bookcrossing, który ma na celu zjednoczenie miłośników czytelnictwa. 

Pomysł bardzo spodobał się pacjentom Markmedu, tam znajduje się stoisko pod nazwą "Rehabilitacja książek". Pomysł ma na celu propagowanie czytelnictwa w każdej grupie wiekowej. Książki, które się tam znajdują można przeczytać w poczekalni, zabrać do domu, lub przynieść na wymianę. Od początku tej akcji w sumie wymieniono i przyniesiono około 250 książek. Są to zarówno lektury szkolne, tytuły science fiction, naukowe, nawet książeczki dla dzieci. 

Bardzo ważne jest to, że z rehabilitacji książek korzystają już najmłodsi pacjenci i z dnia na dzień zauważa się wśród nich wzrost zainteresowania sięgania po książkę. 

Godziny spędzane w poczekalni, teraz nie są nudne, a zrehabilitować może się tam nie tylko ciało, ale i umysł. Pomysł pobił na głowę poprzednie próby urozmaicenia czasu pacjentom. 

Można, przynieść, przeczytać, nawet zabrać do domu. Idea bookcrossingu od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem, ale na przykładzie akcji rehabilitacja książek, widać jak duże wzbudza w środowisku lokalnym. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe