Medytacja, czyli coś dla ducha

  • 27.02.2019, 13:06 (aktualizacja 27.02.2019, 16:02)
  • Katarzyna Kurek
Coś dla ducha
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kto jest sprawcą naszych problemów? Dlaczego miotamy się, denerwujemy, tracimy kontrolę nad własnym życiem? Czy spokój, radość i zdrowie mogą być naszym udziałem? Znacząca część problemów dnia codziennego ma związek, albo wręcz jest konsekwencją naruszenia tych porządków.

Medytacja to oczyszczenie umysłu z jakichkolwiek myśli oraz wprowadzenie go w stan wyciszenia i spokojnej obserwacji. Dodatkowo niesie ze sobą mnóstwo korzyści, dodaje energii, poprawia pamięć i uodparnia na stres. Zajęcia medytacyjne odbywają się raz w tygodniu, ale na tym nie koniec. Trenerzy czuwają nad tym aby uczestnicy warsztatów po powrocie do domu, znajdowali chwilę w ciągu dnia aby wyłączyć się i wyciszyć. 

"Często mówimy uczestnikom aby w domu wykonywali medytację czynności, np. jeśli zmywasz naczynia - zrób to dwa razy wolniej, jeśli czeszesz włosy - zrób to cztery razy wolniej" - mówi Katarzyna Wojtas-Michalska

Jednym z ważniejszych czynników podczas medytacji jest cisza, jednak zajęcia są na tyle urozmaicone, że pojawiają się tam również elementy muzyki. 

Uczestnicy są usatysfakcjonowani efektami pracy na zajęciach, mają lepszy wgląd w siebie, nauczyli się konstruktywnie wyrażać i kontrolować swoje emocje. Ponadto mogą się odprężyć i odciąć od codziennych zmartwień. 

Medytacja nie jest też rozwiązaniem życiowych problemów. Rozwiązanie tych problemów tkwi indywidualnie w każdej osobie. Medytacja natomiast pomaga je znaleźć i wdrożyć.
Zajęcia medytacyjne to tylko jedne z wielu proponowanych ćwiczeń, prowadzona jest nauka szybkiego czytania, ćwiczenia "kwantowy umysł", czy ruszające od 28 lutego warsztaty z cyklu "Złap oddech". 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe