#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

"Ekonomicy" oddają krew

  • 20.02.2019, 12:35 (aktualizacja 25.03.2019 21:39)
  • Katarzyna Kurek
"Ekonomicy" oddają krew
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Co miesiąc oddają cząstkę siebie, bezinteresownie. Honorowi Krwiodawcy, którzy działają również na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, to uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od kilkunastu lat członkowie szkolnego koła HDK oraz PCK , co miesiąc oddają krew w szpitalu, bądź w szkołach średnich. 

Młodzież nie jest obojętna na krzywdę innych. Każdy skierowany do nich apel o pomoc kończy się zbiórką krwi. Poza oddawaniem życiodajnej substancji, propagują krwiodawstwo i są w tym najlepsi. Młodzież z popularnego "Kopernika" wie, jak ważną rolę w ludzkim organizmie odgrywa krew, i choć oddają ją od niedawna, to nie zamierzają przestać, chcą zachęcać do tego innych. 

"Pierwszy raz oddałem krew w dniu 18 urodzin. Od tamtej pory robię to regularnie i nie zamierzam przestać. Robię to bo chcę pomóc, bo nic mnie to nie kosztuje, a mogę komuś uratować życie lub zdrowie." - mówi uczeń ZS Nr 1 

Nie każdy może zostać krwiodawcą. Życiodajną substancją z innymi może podzielić się tylko osoba zdrowa. Większość krwiodawców swoją przygodę z oddawaniem krwi rozpoczyna wraz z ukończeniem 18 roku życia, czyli na etapie edukacji w szkole średniej. Tam zaszczepiają w sobie szlachetne zachowania i kontynuują to w przyszłości. 

Co 15 sekund w Polsce potrzebna jest krew na ratunek życia.Warto być świadomym tego, jak wiele może ona zmienić. To niejednokrotnie szansa na uratowanie życia, szansa powrotu do zdrowia.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe