Tych zawodów nie można przegapić

  • 17.02.2019, 11:45 (aktualizacja 07.03.2019, 22:27)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim jest głównym organizatorem Świętokrzyskiego Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się już 28 lutego w Bałtowie.

Około 100 zawodników z klubów Olimpiad Specjalnych z Oddziału Świętokrzyskiego, trenerów, opiekunów, i wolontariuszy spotka się w ostatni dzień lutego w "Szwajcarii Bałtowskiej" na sportowej rywalizacji w ramach: Świętokrzyskiego Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych. W trakcie Mityngu rozegrany zostanie slalom gigant, składający się z dwóch przejazdów, a łączny czas obu przejazdów da wynik końcowy dla zawodników.  Sportowcy będą rywalizowali na dwóch poziomach umiejętności narciarskich: zaawansowanym i  średnio-zaawansowanym. Zawody odbywać się będą w oparciu o kategorie wiekowe:

I) 8-11 lat,

II) 12-15 lat,

III) 16-21 lat,

IV) 22 lata i powyżej 

Ta impreza ma popularyzować narciarstwo zjazdowe jako  sport dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Narciarstwo zjazdowe  to dyscyplina rozwijająca sprawność fizyczną, kształtująca pozytywne cechy osobowości.  Podczas zawodów zawodnicy mają możliwość podsumować efekty szkoleniowe i pokazać umiejętności zdobyte na treningach  w klubach. W Świętokrzyskim Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych mogą brać udział zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. Niedopuszczalne jest, żeby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Jak czytamy w regulaminie zawodów, trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie. W Mityngu mogą startować zawodnicy z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy sprawnościowe zgodnie z przepisami Special Olympics.

 

Imprezę po raz kolejny organizuje ostrowiecki Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, Stacja Narciarska Szwajcaria Bałtowska, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie, Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA".

 

PROGRAM ZAWODÓW

28.02.2019 (czwartek) 

09:00 – 09:45 – przyjazd i rejestracja ekip (Bałtowski Zapiecek, od strony wyciągu krzesełkowego)

 09:45 – 10:00 – odprawa trenerów 

10:00 – 10:30 – Ceremonia Otwarcia 

10:30 – 11:00 - trening

11:00 – 12:00 – preeliminacje 

12:00 – 13:00 – obiad 

13:00 – 14:30 – finały 

14:30  dekoracje i Ceremonia Zakończenia 

* program może ulec modyfikacji w zależności od zgłoszeń zawodników i warunków atmosferycznych

 

 

 

 

 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe